• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

Вступ Швеції та Фінляндії у НАТО "закриє" для Росії Балтійське море, — генерал США

Вступ Фінляндії та Швеції до НАТО створить для Росії складне військове становище в Балтійському морі

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив голова Комітету начальників штабів Збройних сил США генерал Марк Міллі, передає "ДС" із посиланням на Reuters.

Приєднання країн до Альянсу означало б, що узбережжя Балтійського моря, за винятком коротких смуг навколо російських Калінінграда та Санкт-Петербурга, буде оточене країнами-членами НАТО.

"З точки зору Росії, це буде дуже проблематично для них у військовому плані, і це дуже вигідно для НАТО. Балтійське море надзвичайно важливе стратегічно, це один із найбільших морських шляхів світу", — заявив Міллі.

5 червня біля узбережжя Швеції розпочинаються масштабні військово-морські навчання країн НАТО "Baltops-2022". У навчаннях візьмуть участь 14 країн НАТО, а також країни-партнери Швеція та Фінляндія, які нещодавно подали заявки на вступ в Альянс.

Триватимуть навчання до 17 червня. У них будуть задіяні понад 7000 моряків, льотчиків і морських піхотинців, 75 літаків і 45 кораблів.

"Основною метою навчань є подальша сумісність у секторі десантних операцій та операцій із забезпечення свободи навігації, морського перехоплення, протичовнової війни, протимінних заходів, медичної евакуації на морі та спільного відновлення персоналу, щоб продемонструвати як оборонний характер НАТО, так і готовність до захисту Балтійського регіону", — зазначили в Альянсі.

Як повідомляла "ДС", 15 травня Фінляндія офіційно оголосила, що подає заявку на вступ до НАТО. 16 травня уряд Швеції вирішив подати заявку на вступ країни до НАТО.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua