• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

"Я змусив і почуваюся жахливо": Клінтон жалкує про ядерне роззброєння України

Колишній президент США Білл Клінтон шкодує, що змусив Україну підписати Будапештський меморандум у 1994 році, який передбачає відмову нашої країни від ядерної зброї в обмін на гарантії безпеки

Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав в інтерв'ю ірландському телебаченню, передає "ДС" із посиланням на "Європейську правду".

"Я відчуваю особисту причетність, тому що я змусив їх (Україну – ред.) погодитися на відмову від ядерної зброї. І ніхто з них не вірить, що Росія пішла б на це (вторгнення – ред.), якби Україна все ще мала свою зброю", — сказав він.

За словами Клінтона, він знав, що Володимир Путін, на відміну від його попередника Бориса Єльцина, не підтримав би аналог Будапештського меморандуму.

"Вони (українці – ред.) боялися віддати її (ядерну зброю – ред.), бо думали, що це єдине, що захищало їх від експансіоністської Росії. Путін, коли побачив нагоду, порушив угоду і спочатку захопив Крим. І я через це почуваюсь жахливо, тому що Україна є дуже важливою країною", — наголосив він.

Експрезидент США наголосив, що підтримка України з боку Заходу має залишатися непохитною.

"Я вважаю, що Європа і Сполучені Штати повинні продовжувати підтримувати Україну. Може настати час, коли український уряд повірить, що зможе досягти мирної угоди, з якою зможе жити, але я не думаю, що решта з нас повинні відмовлятись від підтримки", — сказав він.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua