• USD 28.2
  • EUR 33
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Ядерна угода з Іраном: Три країни ЄС схвалили механізм вирішення спору з Тегераном

Реклама на dsnews.ua
Франція, Великобританія і Німеччина оголосили про запуск механізму вирішення спору щодо ядерної угоди Тегерана

Про це йдеться в спільній заяві трьох європейських держав, передає "ДС" з посиланням на Дзеркало тижня.

При цьому країни ЄС відмовилися приєднуватися до кампанії США за надання максимального тиску на Тегеран.

"Тому у нас не було іншого вибору, враховуючи дії Ірану, сьогодні ми повинні висловити нашу стурбованість тим, що Іран не виконує свої зобов'язання за СВПД (угода з Іраном), і передати це питання в Спільну комісію в рамках Механізму вирішення суперечок, так як викладено у пункті 36 СВПД", - йдеться в спільній заяві.

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив, що в одному з найбільш рішучих закликів Європи до нової угоди взамін угоди 2015 року, від якого Вашингтон відмовився два роки тому, можна було домовитися про нову "угоду Трампа".

Європейські союзники Вашингтона намагалися не допустити руйнування ядерного угоди з тих пір, як президент Дональд Трамп вивів з нього Сполучені Штати в 2018 році. У відповідності з угодою міжнародні санкції проти Ірану були скасовані в обмін на згоду Тегерана на стримування його ядерної програми.

Як повідомлялося, у відповідь на вихід США з ядерної угоди з Іраном і відновлення дії американських санкцій проти Тегерана, останній став оголошувати поетапні відмови від дотримання пунктів ядерної угоди. Інші підписанти угоди з Іраном - Росія, Китай, Німеччина, Франція і Великобританія - відзначали, що не мають наміру виходити з угоди.

Укладена за посередництва ЄС 2015 ядерна угода з Іраном передбачає можливість використання Іраном ядерної енергетики в обмін на гарантії, що він не буде мати ядерної зброї.

    Реклама на dsnews.ua