• USD 36.7
  • EUR 39.5
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Запропонувала Росія: Радбез ООН відхилив резолюцію із закликом до перемир’я між Ізраїлем та Газою

Рада безпеки ООН відхилила резолюцію із закликом до припинення вогню між Ізраїлем та Сектором Газа, при цьому не засуджуючи дії терористів ХАМАС. Резолюцію запропонувала Росія

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє пресслужба ООН, передає "ДС".

За російську резолюцію проголосували п'ять країн-членів Радбезу за необхідного мінімуму в дев'ять голосів. Проти були чотири країни, шість утрималися.

На підтримку документа виступили Росія, Китай, ОАЕ, Габон та Мозамбік. Утрималися Албанія, Бразилія, Гана, Мальта, Швейцарія та Еквадор.

США, Британія і Франція, зокрема, проголосували проти у зв’язку з тим, що у документі не засуджують бойовиків ХАМАС за напад на Ізраїль.

У проєкті резолюції пропонувалося закликати до негайного гуманітарного припинення вогню та засудити будь-яке насильство та акти тероризму щодо цивільних осіб, але згадки терористичних угруповань не було.

Постійний представник США при ООН Лінда Томас-Грінфілд, виступаючи після голосування, заявила про те, що Росія висунула свою резолюцію без жодних консультацій.

"У резолюції не згадується ХАМАС, немає жодного слова про нього. А не засудивши ХАМАС, Росія покриває терористичну групу, яка жорстоко розправилася з мирними жителями, які ні в чому не винні. Це обурливо", — сказала вона.

Як повідомляла "ДС", 7 жовтня вранці бойовики ХАМАС увійшли в Ізраїль із сектора Газа по суші, морю та повітрю за допомогою парапланів. Речник Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) підполковник Річард Хехт на брифінгу сказав, що бої на землі точаться у 7 місцях. Він додав, що військові призвуть тисячі резервістів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua