• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Здрастуйте, я ваш Pogrom! Навіщо Кремль заявив про втрату контролю над Дагестаном

Події в аеропорту Махачкали проходили за сценарієм єврейських погромів у Росії XIX століття

Реклама на dsnews.ua

Сценарій класичного погрому невигадливий, але ефективний, а як соціальний феномен — справжня російська класика. В Україні – Майдан, в Іспанії – корида, у Бразилії – футбол, а в Росії – погром. Гітлер, плануючи "Кришталеву ніч", теж звертався до російського досвіду.

Як приготувати погром

Початкові умови: країна загнана в глухий кут, виходу не видно. Ресурси мобілізації перед зовнішнім ворогом вичерпані. Потрібно щось особливе, і не десь далеко, а поряд. Чудово, зараз приготуємо погром — зігріваючий і бадьорий!

Перше: ставимо каструлю на вогонь. Як зазначає "Голос Ізраїлю", погрому в Махачкалі передувала хвиля дикого підбурювання, розгорнута проти Ізраїлю російськими ЗМІ та лідерами думок, починаючи з 7 жовтня, і ця кампанія від початку була відверто антисемітською.

Друге: потрібні євреї. У принципі, коли погром уже запущено, євреї не обов'язкові, але на старті вони потрібні. Можна, звичайно, обійтися і без євреїв, але це вже не те. Погром без євреїв вийде прісним, без перчинки. Якщо євреїв на погром немає чи вони є, але їх мало (у Дагестані постійно живе до 800 єврейських сімей, а цього мало) – їх потрібно завезти.

Третій: Потрібно заздалегідь приготувати відмазки. Євреї мають бути самі винні. Начальство має бути ні до чого. На крайній випадок потрібно намітити стрілочників, де все й спишуть.

Реклама на dsnews.ua

Готово? Відмінно, можна розпочинати погром.

Хороший погром – це круто, корисно та просто красиво. Погром згуртує патріотів Росії — звичайно, половина з них будуть неадекватні фанатики, а половина — карні злочинці, але нормальна людина, не збоченець, "любити Росію" не може, це очевидно при першому погляді на неї. Погром дозволить відвернути увагу від інших проблем, які вирішити в Кремлі не в змозі, та й не хочуть. Він згуртує навколо Росії її справжніх друзів, а не ось це ось неправославно-європейське збіговисько, на єврейській, знову ж таки, підкладці. Він також згуртує російських православних з російськими мусульманами, не назавжди, звичайно, але, принаймні, доти, доки не буде вбито або вигнано з Росії останній вільний єврей, не виряджений до лакейської лівреї правлячого будинку. Від таких, неприручених і не поставлених владою в стійло євреїв нічого, крім космополітизму та занепокоєння, чекати не доводиться, тож вигнати їх — глибоко вірне рішення. Погром також послужить наочним прикладом усім іншим внутрішнім ворогам, а начальство поставить у становище примирителя, арбітра, оплоту порядку та єдиної надії на спокійне життя. З якого боку не глянь — від погрому Росії лише користь.

Всі відомі в історії погроми, що зробили слово "pogrom", поряд з "matreshka" і "sputnik" російським брендом, причому раніше двох інших, були інспіровані російською владою. Так само, до речі, були інспіровані з Москви, яка намагалася не допустити розвалу СРСР, вірменські погроми в Баку та азербайджанські – у Нагірному Карабаху. Щоправда, випливало це не відразу, а лише з часом, але випливало. Випливе і в Махачкалі, не сумнівайтеся. Хоча зараз навіть критики російського режиму схильні стверджувати, що мовляв, влада просто не втримала ситуацію, це не так. Все вона добре утримувала і контролювала, з першого до останнього моменту.

Що було у Махачкалі?

Власне, все, що перераховано по кроках, те й було. Цілком і повністю в рамках канонічного рецепту.

Місцем для погромів вирішили вибрати Кавказ, оскільки останнім часом там стала дуже швидко наростати ворожість до росіян, яких і так не дуже любили. До того ж, російські мусульмани почали групуватися навколо Кадирова, демонструючи готовність визнати свій васалітет перед Чечнею і дивитися спочатку на Грозний, а потім на Москву. Кадиров потрібен Кремлю для придушення майбутніх російських бунтів, та й змінити його в Чечні Москва не може, навіть якби захотіла. Але Кадиров, який пішов у самостійне плавання, Кремль дуже лякає. І, щоб утримати його у сфері свого впливу, Кремлю потрібно було створити привід для втручання, не пов'язаний з російсько-мусульманськими відносинами — раз, і такий, щоб Кадиров не був їм зачеплений безпосередньо, але й не зміг би заперечувати підвищену увагу ситуації на Кавказі – дві.

Як і належить, спочатку був і розігрів.

  • Жителі Черкеська (Карачаєво-Черкесія), вийшли на акцію на підтримку Палестини та вимагали виселити всіх євреїв з території республіки;
  • Жителі Хасавюрту (Дагестан) перевірили готелі, в яких нібито заселилися біженці з Ізраїлю – ну, логічно, адже їх запросили. Біженців з Ізраїлю не знайшли, але заявили, що в Дагестані "вбивці палестинських дітей" не житимуть;
  • У Нальчику (Кабардино-Балкарія) підпалили єврейський культурний центр, залишивши на стіні напис "смерть євреям" арабською. Кому треба – прочитає.

Зауважте, про Чечню в цих новинах немає жодного звуку. Кадирова підтягнуті згодом, наводити порядок. Залучити його дуже важливо, оскільки чеченська армія стала абсолютно незалежною і підкоряється лише Кадирову. Формально вона належить до Росгвардії, а сам Кадиров у її структурі наймолодший генерал-полковник. Але Кадиров надто явно демонструє сусідам-мусульманам незалежність від Кремля, формуючи у Чечні батальйони імені шейха Мансура та Байсангура Беноєвського, які прославилися лише одним — боями з російською армією під час завоювання Росією Кавказу.

Потім у СРСР вони були визнані революціонерами і борцями з царизмом, тобто внесені в пантеон історично позитивних постатей, хоч і на його периферії, ніж зараз, фрондуючи і грає Кадиров. Перешкодити йому Кремль не може, але може поставити перед необхідністю втихомирювати кавказьких сусідів — у тому числі й силами цих двох батальйонів. І, якщо йтиметься про єврейський погром і погромників, то відмовитися Кадирову буде важко, оскільки його запасний аеродром – ОАЄ. А там, хоч і співчувають Газі, але в міру, і сваритися з Ізраїлем всерйоз не хочуть. А тут будь ласка – єврейський погром у Дагестані, і чи ти за погромників, чи проти. Дагестан для Росії – просто діра, в якій плодиться і підростає мобресурс на м'ясо-200 для війни з Україною. Дагов не шкода анітрохи. Але дати їм по мордасах і вилучити самі хорти елементи не завадить, оскільки вони сильно нахабніли: Дагестан став найпротестнішим регіоном Росії. З вересня минулого року його мешканці протестували з різних приводів 25 разів. Саме час затягнути їх у лайно і перемазати з ніг до голови, щоб усі, хто спостерігатиме за репресіями, сказали: "Ну, і правильно. Дайте їм ще!"

Отже, розгойдування пройшло успішно, і Дагестан розігріли перед погромом. Влада відмовчала, і місцева, і московська. Антиізраїльським активістам ясно дали зрозуміти, що хоча офіційного благословення на погром не буде, саме погрому від них і чекають. Тим більше, що лідерів ХАМАС офіційно прийняли у Кремлі – більш відкрито натякнути було неможливо.

І знову нічого нового: під час організації погромів в Одесі та Кишиневі, на початку XX століття все вишиковувалося за тією ж схемою.

Тепер настав час підпалити горючу суміш: вкинути інформацію про те, що ось він летить літак з біженцями з Тель-Авіва, летить-летить-летить, щоб заселити їх у ті самі готелі, які тільки вчора перевіряли. І, що ж, виходить даремно перевіряли? Правосл… правовірні! В ім'я Аллаха, милостивого та милосердного, не припустимо, і задушимо на корені! І ввечері 29 жовтня півтори тисячі погромників ввалилися до аеропорту Махачкали. На них там уже чекали 500 поліцейських та росгвардійців із місцевих.

Оскільки на відміну від початку XX століття багато жертв для необхідного ефекту не потрібно, найласішого шматка погромники не отримали. Літак із Тель-Авіва посадили на військовій базі, дозаправили та випхали до Москви. А погромники для початку, стали шукати євреїв в аеропрту і перевіряти весь транспорт, що виїжджає з аеропорту.

Відразу мордою не били, спочатку дивилися паспорт. Власників російського паспорта, які присягнули на Корані, що вони не євреї, відпускали відносно цілими. Про те, чи потрапили погромникам етнічні євреї-росіяни, і якщо попалися, що з ними зробили, невідомо. Напівофіційні пропагандисти стверджують, що не потрапило жодного – і це дивно. Ну, як це – перетрусили весь аеропорт, а там жодного єврея. Тож загиблі ще, можливо, і виявляться.

А чому ЗМІ "напівофіційні"? А тому що офіційні ЗМІ відмовчалися. Путін взагалі зник, засів у бункері на валізу, а з трьох головних федеральних каналів тільки НТВ розповів про погром, і то дуже коротко.

Мавр зробив свою справу – мавр вільний

Тим часом в аеропорту все розвивалося надзвичайно цікаво.

Місцеві поліцейські та Росгвардія відмовилися розганяти натовп, і звернулися до нього з проханням "не чіпати поліцію". Двері та ворота, втім, не відчинили, давши можливість патріотам проявити себе і вибити їх, а також проломити паркан. Після цього поліцейські намагалися внести в пошук євреїв певний порядок, координуючи його та огляд автотранспорту, що виїжджає, і кажучи погромникам, що "прекрасно розуміють їх стан" — мовляв, і самі б раді знайти і задавити цих жидів, але, на жаль, зараз на службі, ось так сталося.

Потім погромники прорвалися на льотну смугу, де було кілька підозрілих на утримання євреїв літаків, які прибули до Махачкали. Екіпажі замкнулися зсередини, а погромники влізли на крила і намагалися розгледіти євреїв через ілюмінатори. Вони також намагалися виламати літакові двері, але не спромоглися. У цей момент на місці подій з'явилися співробітники аеропорту із пропозицією: обрати делегації по три особи на кожен із заблокованих бортів і спокійно, без метушні, перевірити: чи є там євреї. Але голосування забуксувало — все ніяк не набиралося кворуму, а викотити на поле заправник і просто спалити підозрілі літаки погромники теж не змогли, хоч такі пропозиції на відеозаписах звучали. У результаті все обмежилося зовнішнім оглядом: євреїв пошукали у нішах шасі, а також усередині турбін.

Це звучить смішно — антисемітизм завжди і смішний, і огидний. Але людям, яким довелося просидіти по 5-6 годин у літаках, що розгойдувалися натовпом, було не до сміху.

Зрештою, настав час завершити захід.

Через пропагандистські ТГ-канали було вкинуто версію про те, що заклики до погрому пролунали з України, а тутешні ні в чому не винні. Її негайно підхопила місцева влада.

Одночасно було заявлено, що за допомогою камер спостереження встановлено 510 погромників, а влада почала применшувати їхню чисельність, говорячи про натовп у 600-800 осіб (це при п'ятистах поліцейських!). Поліція почала видавлювати натовп із ВПП, і мляво гвинтити найактивніших. Усього свинтили близько 60 людей. Їм, довізши до міста в автозаках, виписали повістки до суду за хуліганство, після чого відпустили. Затримано було 4 (чотири) особи.

Натовпу це не сподобалося, вона перевернула поліцейську машину і закидала поліцію камінням, кілька разів знову проривалася на ЗПС та до будівлі аеропорту. Але годині приблизно до п'ятої ранку погром, загалом, завершився. Настав час відпрацьовувати його інформаційно. І вже приблизно з 22 години 29 жовтня пропагандисти заговорили про те, що:

- Це все підлаштовано українцями. І британцями. Дагестанці добрі, просто у них з інтелектом проблеми, ними легко маніпулювати, от вони й повелися.

- В Англії не дотримуються прав людей африканського походження, вони регулярно піддаються систематичній дискримінації у всіх сферах життя суспільства (офіційна заява прес-секретаря МЗС РФ Марії Захарової).

- Не можна допустити, щоб історія у Махачкалі підпалила весь Кавказ. А якщо почати карати надто суворо, то вона його підпалить (тобто максимум — хуліганська стаття).

- Хіба ж це погроми? В Україні вбили сто тисяч людей за симпатії до Росії — це погроми. А в Росії просто нерви здають, дивлячись на Україну та на Газу. Євреї самі вбили багатьох палестинців, самі й винні. І українці винні. І британці.

СК РФ по Республіці Дагестан порушив кримінальну справу за статтею 212 КК про організацію масових заворушень, але звинувачень за цією статтею поки що нікому не пред'явлено. До бабці не ходи, їх пред'являть заочно, Іллі Пономарьову, якого вже назвали головним організатором, і комусь ще, до кого з Росії не дістати. Заодно зачистять актив інших протестів. Якщо ж хтось скрипне і знову надумає протестувати, Кадирова попросять навести лад, щоб не допустити нових єврейських погромів. Від такої пропозиції він не зможе відмовитись.

Що далі?

Погром як соціальна технологія відмінно працює в Росії, він ідеально підходить для російської ментальності та культури. А Дагестан, хоч і мусульманський, але саме російський.

Але погром має великий недолік. Він настільки добре підходить до Росії, а Росія до нього, що вони сильно тягнуться один до одного, а отже, одного разу запустивши цю технологію, зупинити її дуже важко. Приклад сусідів надихає інші регіони. Усі починають просити у Москви дозволу влаштувати погром і в себе, а найгарячіші голови влаштовують його явочним порядком. Наявність або відсутність євреїв на цьому етапі вже не має значення. Їм завжди можна знайти заміну, як у відомому анекдоті, де авокадо в салаті замінили картоплею, а креветки – салом, і все одно вийшло смачно.

Тим часом, відносини між російськими та мусульманами сьогодні розжарені до краю. На цю ворожнечу накладається неприязнь між місцевим і мігрантами, більшість яких — вихідці з Центральної Азії, і теж мусульмани. На Далекому Сході на роль євреїв підійдуть китайці — а коли їм прийдуть на допомогу одноплемінники з Китаю, на євреїв перетворяться всі інші. Є українці – це окрема тема погрому. Є великі діаспори вірмен та азербайджанців. Все це зосереджено у великих містах, що дуже зручно. У глибинці громити особливо нема чого, там все давно розгромлено.

Словом, вдавшись до погромної технології, Кремль відкрив скриньку Пандори. Можливо, і не завтра, але вже незабаром, Росію накриє хвиля погромів "усіх проти всіх". Втім, вона в будь-якому разі її накриє — якби не було Махачкали, було б щось ще. Росія приречена на погром і подальше перетворення на величезний інкубатор тероризму, проти яким Близький Схід здасться дрібницею.

У принципі, "багатонаціональний російський народ" таке майбутнє і заслужив. Проблема в іншому: росіяни, у широкому, ментально-культурному сенсі, тобто рашисти, не обмежаться винищенням один одного, що можна було б лише вітати. Вони неминуче виплескуватимуться за межі Росії, як гній з апендикса, що лопнув, заражаючи собою решту світу. І з цим терміново треба щось робити, до того ж півзаходи, на кшталт постачання України зброєю в достатньому обсязі, щоб вона не програла, але недостатньому, щоб виграти війну, вже не працюють. Кремлівський режим має бути знесено, а територію нинішньої Російської Федерації взято під жорстке зовнішнє управління. Інакше на додаток до війн, Третьої Світової та Ліберально-тоталітарної Громадянської, ми отримаємо, довіском ще й глобальний Pogrom.

    Реклама на dsnews.ua