Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Ахметов остаточно здав Донецьк російським найманцям

Понедельник, 14 Июля 2014, 17:47
Втеча підконтрольного олігарху мера обласного центру до Києва може свідчити про підготовку терористів до знищення міста

Мер Донецька Олександр Лук'янченко втік до Києва. Про це сам міський голова заявив у зверненні до мешканців обласного центру, пообіцявши, що продовжить виконувати свої обов"язки на відстані. На фоні бойових дій українських військових та сепаратистів, які точаться поблизу Донецька, переїзд Лук'янченка може видатись цілком нормальним кроком. Але це не так. Адже соратник Ріната Ахметова протягом багатьох тижнів АТО на Донбасі залишався у місті і йому вдавалося уникати конфліктів з терористами. Відтак, його втеча до Києва може означати лише одне: місту варто готуватися до найгіршого.

Те, що Олександр Лук'янченко увесь цей час залишався у рідному місті і, на відміну від свої колег зі Слов'янська чи Горлівки, не мав жодних проблем з місцевими терористами, було одним з незаперечних доказів того, що його патрон Рінат Ахметов підтримував з ДНР добрі стосунки. Власне, про це свідчило і те, що жодне з підконтрольних йому підприємств не стикалося за цей час з якимись суттєвими перешкодами в роботі з боку сепаратистів. Крім того, міська рада Донецька продовжувала свою роботу в штатному режимі і ніхто навіть не намагався її захоплювати. Хоча будівля обласної державної адміністрації стала базою для терористів чи не з самого початку сепаратистського руху на Донбасі. Ніхто не чіпав і заміську резиденцію Ріната Ахметова. 

Отже, між олігархом та бойовиками діяв, як мінімум, договір про ненапад. І, швидше за все, Ахметову довелося викласти кругленьку суму за відповідні домовленості. Разом з тим, досі актуальна версія, відповідно до якої на початковій стадії сепаратистського руху, а можливо і зараз, частина бойовиків ДНР знаходиться на зарплаті у власника СКМ. Про це ще в травні заявляв самопроголошений губернатор області Павло Губарєв.

Однак, цей договір про ненапад зараз ймовірно перестав діяти. Саме тому вірний Ахметову куратор Донецька Олександр Лук'янченко вирішив виїхати з міста до Києва. І можна лише здогадуватися, що ж стало причиною порушення миру між Ахметовим і терористами ДНР. За однією з версій, це наслідок домовленостей, які нарешті вдалося досягнути власнику СКМ та президенту Петру Порошенку. Тобто, Ахметов погодився сприяти Києву у військовому приборканні сепаратистів і найманців Росії в обмін на певні гарантії недоторканості в майбутньому і тому виводить свої кадри з-під неминучого гніву терористів.  На користь такого варіанту може свідчити заява самого Лук'янченка, який виправдав свою втечу з Донецька погрозами з боку бойовиків.

Згідно ж альтернативної версії, Ахметову могли стати відомі плани терористів, відповідно до яких Донецьку відводиться роль "Сталінграда" у протистоянні з Києвом. Адже, судячи з активізації Росії в постачанні бойовикам найновіших зразків зброї та військової техніки, а також збройні провокації на кордоні, здавати позиції на Донбасі Кремль не планує. Відтак, саме Донецьк, як найбільш населене місто регіону і найважливіший адміністративний центр, може стати останнім форпостом терористів, штурм якого може затягнутися надовго. Цілком можливо, що така доля чекає не тільки Донецьк. В іншому випадку, мер міста не втікав би аж до Києва, а переселився б, наприклад, у Маріуполь чи Красноармійська, які розташовані неподалік і знаходяться під контролем українських силовиків. Власне, це було б цілком виправданим рішенням міського голови, який дійсно турбується про своє місто.

Але мер втік туди, де можна особливо не напружуватися з виконанням своїх обов'язків і почуватися в безпеці. Що наводить на підозру про те, що і самому Лук'янченку, і його патрону Ахметову вже відома сумна доля, яку терористи і їх ляльководи в Кремлі приготували для Донецька. Власне, cаме це мали б перевірити співробітники СБУ, в яких за останні місяці мало б накопичитись чимало питань і до міського голови Донецька, і до власника СКМ.