Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чому "ДНР" і "Самопоміч" так критикують нову Конституцію

Четверг, 16 Июля 2015, 13:45
Про жодне закріплення особливого статусу Донбасу у змінах до Конституції не йдеться. Міф про "статус" розкручується деякими політиками лише для того, щоб піаритися на конституційній темі, на якій мало розуміються пересічні громадяни

Фото: vgolos.com.ua

Про те, які саме зміни до Основного Закону щодо Донбасу планується внести, в інтерв'ю "ДеПо" пояснив депутат від "БПП" Вадим Денисенко. Якщо коротко, то у перехідних положеннях Конституції є формулювання про "особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей". В перехідних положеннях також записано, що наступні чергові вибори відбудуться 2017 року. І саме через це виник конфлікт. Вибори на окупованих територіях проводити неможливо, що прописано в ухваленому минулого року законі про особливості функціонування місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей. До того ж цей закон має кінцеву дату функціонування - кінець 2017 року. "Я думаю, що це теж страхи, які спеціально роздуваються. Шансів на те, що на окупованих територіях Україна визнає режими, які ходять під іншими прапорами і не підкорюються Україні, не існує навіть теоретично", - наголосив Денисенко.

Крім того, важко собі уявити, щоб наші західні партнери навмисно шкодили Україні після всього того, що вони вже зробили для нашої держави. Візит пані Нуланд до України швидше відбувається не для того, щоб когось з наших депутатів ламати через коліно, а для роз'яснення українським політикам певних нюансів, які викликали конфлікт у парламенті. За словами Нуланд, пакет змін до Конституції "забезпечить виконання Україною її зобов'язань, взятих у Мінську, щодо децентралізації та особливого статусу. І це дуже важливо. На кожному етапі від прийняття Мінських угод у лютому Україна наполегливо працювала, щоб виконати свої зобов'язання. Саме це дозволило США і країнам Європи продовжувати стояти поруч з Україною, наполягаючи, щоб усі сторони Мінських домовленостей виконували свої зобов'язання".

Дивна ситуація: у Москві розуміють, що жодних "особливих статусів" для Донбасу не передбачається, а наші "Самопоміч" і "радикали" - ні. Точніше розуміють, але піднімають галас, аби до самих місцевих виборів розповідати, як вони протистояли "зраді"

У перекладі з дипломатичної мови на нормальну це означає, що прийняття змін, які стосуються окремих районів Донецької і Луганської областей, не дасть можливостей Росії звинувачувати Київ у відступах від Мінських угод. Росія домагалася внесення змін до української Конституції таких змін, які б закріпили за окупованими територіями якийсь особливий статус, завдяки чому Москва могла б насадити нам пухлину на десятки років. Проте її сценарій не спрацював. Зміни будуть внесені, про Донбас в Основному Законі згадають, але за нашими правилами. Після чого апеляція Кремля щодо начебто порушення Україною взятих на себе у Мінську зобов'язань виглядатиме пародією. Україна Мінські угоди виконує, а Путін - не виконує.

Зараз російські ЗМІ вустами бандитів з "ДНР" погнали хвилю, що поправки до Конституції не відповідають Мінським угодам. Денис Пушилін якраз і апелює до того, що про "статус" записано у перехідних положеннях. І закликає депутатів ВР не підтримувати зміни. Дивна ситуація: у Москві розуміють, що жодних "особливих статусів" для Донбасу не передбачається, а наші "Самопоміч" і "радикали" - ні. Точніше розуміють, але піднімають галас, аби до самих місцевих виборів розповідати, як вони протистояли "зраді". Якої насправді немає.