Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

До побачення, Донецьк і Луганськ

Вторник, 23 Сентября 2014, 12:55
«ЛНР» та «ДНР» проведуть вибори керівників «республік» та місцевих «парламентів» 2 листопада. Всупереч мінським домовленостям

Фото: kp.ua

Чому 2 листопада?

Судячи з усього, ця дата визначена з однієї причини - "ДНР" та "ЛНР" закриють очі на вибори до українського парламенту на низці дільниць і дадуть можливість зайти двом десяткам сепаратистів до нової Верховної Ради.  Чи можна щось протиставити цьому? ЦВК має всі можливості визнати вибори в цих регіонах недійсними. Питання тільки в тому, чи захоче ЦВК приймати таке рішення, особливо зваживши на склад комісії.

Окрім того, не виключено, що росіяни вирішать не тягнути з виборами і перенесуть їх на початок жовтня (кримський референдум переносили двічі). Все залежить від тактичних завдань, які виникнуть у росіян. Якщо буде прийнято рішення, що потрібно прискорити процес створення квазідержавок - можна не сумніватися, що вибори будуть призначені за два тижні.

Паралельно, за будь-яких обставин російська пропагандистська машина буде розкручувати тезу Бориса Колесникова про те, вибори українського парламенту в пропорційній частині - нелегітимні.

Цілі Кремля

Перш за все росіяни хочуть продемонструвати, що ці території перетворилися на держави. Це такі собі Абхазія та Південна Осетія на Донбасі. Що з ними робити далі РФ не має ані найменшого уявлення, але Путін зайшов настільки далеко, що повертатися назад він просто не може. Тому поки прийнято тактичне рішення прискорити процес створення квазідержавок.

Вибори парламентів "ДНР" та "ЛНР" передбачають, що Україна не зобов'язана більше фінансувати ці території

По-друге, росіяни хочуть, щоб на всіх переговорах були присутні "офіційні" і "обрані" лідери "ЛНР" та "ДНР".  Не терористи, а повноважні представники цих територій. 

По-третє, можна не сумніватися, що в перший день роботи "парламенту ДНР" буде прийнято рішення про "кордони", які співпадатимуть з нинішніми кордонами Донецької та Луганської областей. У перспективі, очевидно, буде вигадано якесь квазіутворення Новоросія, яка своїми кордонами назве весь південний схід України.

І нарешті, не слід виключати, що завтра хтось вийде і скаже, що 2 листопада - це не остаточна дата. При цьому, вже зараз треба пам'ятати, що Путін завжди грав на підвищення ставок, тому заява про вибори може стати такою ж грою. Якщо ЄС і США не відміняють частину санкцій, Путін говорить, що готовий іти далі.

Дії ЄС та США

Будь-яка ескалація конфлікту змусить ЄС та США іти на нові санкції. Нам дадуть зброю і попросять максимально довго воювати з РФ. При цьому і ЄС і США бояться одного - Путін у своїй непередбачуваності може розпочати певні заворушення в Латвії чи Естонії. І що з цим робити вони просто не уявляють. Хоча такий сценарій оцінюється як маловірогідний і всі сподіваються на те, що при найгіршому розвитку українці будуть героїчно гинути у війні з РФ.

Мінський формат і Україна

Україна повинна робити лише одну єдину річ - укріпляти лінію фронту і не дати РФ розширити території так званих "ЛНР" та "ДНР". Можна тисячу разів говорити, що "ДНР" та "ЛНР" порушують мінські домовленості, але головна задача України сьогодні змусити Росію - всіма військовими і дипломатичними механізмами - виконати умови по створенню 30-кілометрової буферної зони. Найближчим часом головні торги будуть іти саме за кордони, тому наше завдання - ці кордони застабілізувати. І чітко сказати самим собі - на деякий час ми втратили Донецьк та Луганськ.

Із плюсів нинішньої ситуації треба назвати один дуже важливий момент - вибори парламентів "ДНР" та "ЛНР" передбачають, що Україна не зобов'язана більше фінансувати ці території.

Детальніше про те, як планує діяти в Україна п'ята колонна Москви, читайте тут.