Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Ляшко показово люструє аж одного «корупціонера» зі свого списку

Четверг, 2 Октября 2014, 11:35
Заявивши, що кожен може пожалітися на корупціонера у списку, «радикал» планує провести піар-акцію з вигнання когось непотрібного. «Інтер» це з радістю висвітить

Фото: gorodenkanews.if.ua

"ДС" вирішила дослухатися до заклику Олега Ляшка і проаналізувала список "радикалів". Ми знайшли в ньому людей, чия присутність у новому парламенті навряд чи відповідає критерію перезавантаження влади.

Днями Центрвиборчком відмовив у реєстрації двом кандидатами в депутати від "Правого сектору". Формально виборчком був правий, а ось морально... Ці двоє були засуджені за боротьбу з ідолами радянської епохи. Причому Андрій Тарасенко отримав судимість у січні цього року, тому може вважати себе "політичним". Чи є у списку Ляшка особи, які свого часу також мали проблеми із законом? Олег Валерійович Ляшко - несудимий. Тобто, судимості зняті. Будь-який виборець, який уміє користуватися пошуковими системами, без проблем може знайти інформацію про проблеми, які мав Ляшко із законом. Причому статті у нього були не політичні. Чи варто люструвати кандидатів за "грішки" молодості? Ні. Але кандидат не повинен приховувати від виборця такі факти біографії. Принаймні в Європі, куди ми прагнемо, так не прийнято. У нас вже один такий був. Втік до Ростова-на-Дону.

Це ж питання стосується і 16-го номеру списку Андрія Артеменка. Який встиг побувати і з "Батьківщиною", і з "черновецькими", і з "правосєками". За даними ЗМІ, цей "ляшківець" свого часу звинувачувався аж за п'ятьма статтями КК. Йшлося про розкрадання коштів футбольного клубу Міноборони "ЦСКА". А звільнили його на поруки нардепів Добкіна та Веревського. Цікаво, що на поруки цього пана відпустив тодішній прокурор Києва Ренат Кузьмін. Світ тісний: Добкін - Кузьмін - Ляшко...

Фото: Влад Содель№8. Валерій Вощевський. Чиновник, відомий ще з часів Кучми. Найбільшого злету досягнув у тісній співпраці з Валерієм Хорошковським. На виборах 2002-го року був п'ятим у списку "Команди озимого покоління". Того ж року стає керівником ВАТ "ДАК" "Автомобільні шляхи України" - дочки "Укравтодору", яка займалася ремонтом і спорудженням автошляхів. Очолював Вощевський й "Укравтодор" в часи уряду Азарова. Правда недовго. Всього 2 місяці, тому під закон про очищення влади не потрапляє. Але він як був так і залишається людиною, близькою до Хорошковського. Навіщо Ляшко веде до парламенту такого депутата?

№14. Іван Заєць. Так, це саме той Іван Заєць, якому нині покійний Іван Плющ радив не стрибати по залу. Депутат з великим парламентським досвідом вочевидь засумував за Верховною Радою. Інакше як пояснити політичне перевтілення колишнього рухівця, потім члена УНП Івана Зайця на "радикала". Хоча, звісно, за мімікрію не люструють.

№24. Оксана Корчинська. Дружина скандально відомого "братчика" Дмитра Корчинського. Якого майданівці після кривавої провокації 1 грудня на Банковій обіцяли упіймати і покарати. Зразу після того побиття Корчинський зник з України. Зараз він у Києві і ні в кого з нинішньої влади не виникає до нього запитань щодо тих подій. Цікаво, чому Ляшко не взяв до списку самого Корчинського?

Чи варто люструвати кандидатів за "грішки" молодості? Ні. Але кандидат не повинен приховувати від виборця такі факти біографії. Принаймні в Європі, куди ми прагнемо, так не прийнято

№25. Юрій Чижмарь. Цей кандидат за всіма параметрами підпадає під дію закону про очищення влади. За часів Ющенка він очолював Тернопільщину, а ось за Януковича був заступником голови Київської ОДА Анатолія Присяжнюка. Якого вважають близьким до групи Льовочкіна. Варто згадати гучний скандал 2008-го року, коли Тернопільська облрада висловила недовіру Чижмарю за те, що він не справився з подоланням наслідків паводку. У той час міліція запідозрила, що нечисто було й з використаними бюджетними коштами на боротьбу з паводком. Заступником Присяжнюка Чижмарь пропрацював трохи більше ніж півтора роки і звільнився після іншої скандальної історії, яка до політики стосунку не мала. Чиновник постраждав в результаті "кислотної атаки" на нього, яку замовив ревнивий столичний міліціонер.

№36. Олександр Юраков. Дуже цікава особа. На минулих виборах намагався потрапити до парламенту по одному з мажоритарних округів на Київщині від партії "УДАР". Але в його біографії є значно цікавіші моменти. За повідомленнями ЗМІ, Юраков мав тісні ділові контакти і з міністром транспорту Георгієм Кирпою, і з "регіоналом" і партнером Ахметова Антоном Пригодським, і навіть з Сашею-стоматологом. Тобто, старшим сином Януковича. Поєднала Юракова доля і з групою Фірташа - Льовочкіна. "ДС" вже писала про тісні контакти цього підприємливого чоловіка з "газовиками".

Фото: 112.ua№37. Марк Гресь. Відомий тележурналіст і режисер. Відвертий русофіл. Визнавав, що не голосував за незалежність України, був проти Помаранчевої революції і підтримував Януковича. Але цей Майдан його змінив. Може же й так. А може справа у тому, що Гресь працював на "Інтері" та на УТ-1. За часів Януковича до інформаційної політики цих каналів мали стосунок люди з однієї льовочкінської "пісочниці". Та й зараз на "Інтері" Ляшко чомусь любимий персонаж.

У списку партії Ляшка можна знайти ще багато цікавих людей. Наприклад, Віктора Галасюка. Це директор проекту нині замороженого технопарку Bionic hill. Справа була перспективна, якби не скандал з виділенням під проект 150 га Біличанського лісу. А якщо копнути біографії "радикальних" мажоритарників, то там можна писати повісті.

Право самого Ляшка викидати зі списку своєї партії тих, на кого падає тінь. Але навряд чи він почистить список. Це стосується всіх партій, особливо прохідних за даними соцопитувань. Бо інакше серед кандидатів залишаться хіба учасники АТО та волонтери.