Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Порошенко: Без повернення Криму нормалізація відносин з Росією неможлива

Четверг, 26 Июня 2014, 14:55
Відповідну заяву президент зробив під час виступу на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи

Сьогодні Петро Порошенко бере участь у засіданні ПАРЕ у Страсбурзі. У своєму виступі, присвяченому військовим подіям на Донбасі, глава України непрямо визнав, що Росія фактично веде війну проти нашої держави і закликав ЄС визначатися у вирішенні українського питання.

Про співпрацю з Росією для встановлення миру на Донбасі

- Україна запропонувала інтенсифікувати зусилля ОБСЄ щодо встановлення моніторингу з елементами контролю ситуації на місцях. Ми запросили їх до кожного блокпосту. Ми готові залучити російських представників до моніторингу кордону, щоб упевнитися в жорсткому дотриманні взятих на себе зобов'язань з боку України. Добре, що Рада Федерації вже не збирається - нарешті - проголошувати війну Україні, але війну ніхто і не проголошував. Її просто ведуть.

Про підтримку Росії до сепаратистів 

Підтримайте мирний план діями а не словами. Ми чекаємо цих дій. Посильте охорону кордону, перестаньте рекрутувати найманців, відведіть війська. Всі ідеї сепаратизму були штучно нав'язані ззовні. Треба зупинити потоки брехні і ненависть, що нав'язуються російськими ЗМІ.

Про діалог з терористами Донбасу

Півгодини тому вони висловили бажання взяти участь у тристоронній (Україна, Росія, ОБСЄ) зустрічі в п'ятницю. Це дуже важливий день: якщо наші умови щодо мирного плану не будуть прийняті, то ми ухвалимо дуже важливе рішення.

Про дострокові вибори

В Україні мають відбутися позачергові місцеві вибори у зв'язку з прийняттям змін до Конституції. Обрані лідери територіальних громад набули вже нових повноважень - але й нової відповідальності. Парламент сьогодні теж потребує перезавантаження. Україна не має достойного рівня представництва - особливо це відчутно в Донбасі, на сході України. Парламент має обиратися за новим законом, на пропорційній основі, за відкритими списками. Виборці мають знати кожного кандидата особисто.

Про кримських татар

Наразі громадяни України в анексованому Криму, зокрема, кримські татари, зазначають значних утисків. Порушуються їх права на свободу вираження думки, права на освіту, місце проживання, вибору роботи, віросповідання тощо. Насилля, викрадення, катування - ці факти стали повсякденною реальністю.

Про роль ЄС у досягненні миру

Закликаю Європу консолідуватись навколо українських проблем, адже поки що підтримки недостатньо. Це, що зараз відбувається в Україні, може статися з кожною країною, якщо Європа не об'єднається навколо цього питання. Європа буде об'єднаною або роз'єднаною - це залежить від вирішення українського питання! Україна демонструє не тільки словом, а ділом своє прагнення до миру. І ми уже заплатили дуже високу ціну за це прагнення.

Про заборону Компартії

Ми зробили правильний крок стосовно заборони КПУ. Якщо люди не підтримують партію - потрібно зняти її з політичної арени.

Фото: twitter/com/zn_ua

загрузка...