Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Син Литвина дезертир?

Понедельник, 20 Октября 2014, 12:35
Близький родич колишнього голови парламенту міг самовільно покинути місце ведення служби заради участі у виборчії кампанії

Фото: vchaspik.ua

Участь дітей відомих політиків в АТО на Донбасі стало основним трендом поточної передвиборчої кампанії. Один з прикладів - син екс-голови Верховної Ради України Володимира Литвина - Іван. Якщо вірити біографічній довідці Центральної виборчої комісії, яка зареєструвала 25-річного Івана Володимировича кандидатом в депутати по 66 округу Житомирської області, зараз він служить у збройних силах України. На сайті молодого політика є уточнення про те, що в армії він з липня. Однак, судячи з повідомлень того ж таки сайту, а також сторінок Литвина в соціальних мережах, зараз він перебуває не в зоні АТО, а водить агітаційні хороводи з мешканцями Житомирщини. Відтак, виникає питання: на якій підставі бійцю ЗСУ, з вислугою неповних 4 місяці, дали таку довгу відпустку?

У серпні, за свідченням комбату "Дніпра" Юрія Берези Петро Литвин фактично кинув напризволяще своїх бійців і втік, очевидно, прихопивши з собою і племінника. Після чого молодий кандидат активно зайнявся виборами

Пояснень цьому може бути тільки два. Перше - Литвин "служив" в армії лише номінально, заради проведення фотосесій та відео-репортажів, які потім можна показати виборцям Житомирщини і похизуватися, який він герой. А щоб, бува, кандидат не втрапив у халепу, його закріпили за підрозділом, який охороняв його дядька і колишнього командувача військ "сектору Д" в зоні АТО - Петра Литвина.

На користь цієї версії говорять і свідчення самого Івана Володимировича, який регулярно згадує про службу в "секторі Д" на своїй сторінці в соцмережі. Тоді стає зрозуміло, чому молодому Литвину, на відміну від сотень інших солдат, вдалося уникнути загибелі чи поранення на кордоні з Росією, де базувалися в серпні підрозділи сектору. Адже тоді ж, у серпні, за свідченням комбату "Дніпра" Юрія Берези Петро Литвин фактично кинув напризволяще своїх бійців і втік, очевидно, прихопивши з собою і племінника. Після чого молодий кандидат активно зайнявся виборами.

Владимир Литвин с сыном Иваном. Фото: kp.uaДруге пояснення: Іван Литвин міг просто втекти з військової служби щоб провести виборчу кампанію в своєму окрузі. Адже ніякий закон, а тим більше у військовий час, не дозволяє давати таку довгу (щонайменше місяць) відпустку солдату Збройних сил України. Яскравим тому підтвердженням є чисельні скандали, які регулярно виникають навколо ротації тих чи інших підрозділів в зоні АТО. І якщо бійцями таки дають час на відпочинок то, як правило, він обмежується, в кращому випадку, 10 днями.