Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Терористи почали відбирати власність Ахметова і Єфремова

Среда, 26 Ноября 2014, 11:10
«Націоналізація» ринків і магазинів на території «ДНР» - це «узаконене» мародерство. Спочатку відбиратимуть ринки, потім шахти, а далі – маєтки

Фото: lenta-ua.net

Вожак терористичної донецької "республіки" Олександр Захарченко розпорядився перевести роздрібну торгівлю під управління "влади". Він підписав "постанову" про введення зовнішнього управління на торговельні об'єкти. Ця "постанова" дає адміністрації повноваження вводити зовнішнє управління на ринках, торгових рядах і в торгових комплексах. Такі заходи, пояснює "лідер", необхідні з метою стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецьку, нормалізації функціонування об'єктів роздрібної торгівлі. За даними керівництва самопроголошеної "республіки", багато керівників торговельних підприємств самоусунулися від роботи через бойові дії. Хоча насправді зрозуміло, що справа не в самоусуненні базарних директорів.

В умовах дефіциту продуктів харчування і товарів широкого споживання контроль над торговими точками - це золоте дно. Саме цим промишляв рекет у буремні 90-ті. Простий приклад: коли у людини немає грошей (а в "народу ДНР" саме та ситуація), вона несе якийсь крам на базар, аби вторгувати хоч якусь копійку. А тут на неї очікують браві "солдати православної армії", щоб обкласти даниною або взагалі відібрати товар.

У бандитських анклавах бізнесмени, щоб їх не чіпали, й так платять бандитам. Але не всі. Після "націоналізації" платити змусять всіх поставників і продавців, інакше не допустять ні на ринки, ні в магазини. Тобто, і той бізнес, який залишився та намагається вижити, скоро припинить свою діяльність. Ще рік тому в Донецьку до дуже значної частини місцевого бізнесу мав стосунок Ринат Ахметов. У тому числі до постачання й продажу продуктів харчування (зокрема, маркети "Брусничка"). Після "постанови" Захарченка ці активи Ахметова або ж "націоналізують", або ж колишній "хазяїн Донбасу", піджавши "хвоста", платитиме данину бандформуванням. Ринат Леонідович сам родом з 90-х, тому має добре пам'ятати, як діє рекет. Та ж участь очікує й на колишнього головного луганчанина Єфремова. Чиє ім'я так або інакше пов'язують з крупними торговими точками обласного центру.

В умовах дефіциту продуктів харчування і товарів широкого споживання контроль над торговими точками - це золоте дно. Саме цим промишляв рекет у буремні 90-ті

Але ринки й магазини - це лише початок. Обкласти даниною торгові точки - це найпростіше, що може бути. Коли в людей зовсім не буде грошей, з базарів багато не надоїш. Тому "націоналізація" вже дуже швидко охопить інші ласі шматочки власності Ахметова, Колесникова та інших донецьких і лугаських діячів. На окупованих територіях залишилося їхніх активів на мільйони доларів. Звісно, що "націоналізація" здійснюватиметься не для перепродажу цих активів, їх ніхто не купить, бо це протизаконно, а ось змушувати власників, які повтікали до Києва, ділитися прибутками з мародерами - це питання виживання таких як Захарченко і Плотницький. Чи згодні на це ахметови, єфремови, звягільські? А їх поставлять перед фактом - або платите, або спостерігаєте за розпилом на металолом ваших торгових центрів, заводів і шахт.