Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Вадим Денисенко: Сайт НАЗК доведеться переписати наново

Четверг, 27 Октября 2016, 10:25
Вже другий день сайт з системою подання електронних декларацій або ледь працює, або не працює взагалі. Тим часом термін подання декларацій спливає уже за чотири дні, і все сьогодні очевидно, що величезна кількість держслужбовців не встигнуть подати декларації вчасно.

Фото: УНИАН

Про те, що можна зробити в цій ситуації з "ДС" поговорив народний депутат Вадим Денисенко.

— Сьогодні сайт НАЗК знову не працює. Чи реально за таких умов, що всі, кому це потрібно, встигнуть до 31 жовтня заповнити е-декларації?

— В мене є таке відчуття, що найближчим часом НАЗК змушене буде продовжити термін декларування ще на якийсь час. Так само як свого часу було продовжено термін запуску системи з 15 серпня на 1 вересня. Точно таке ж рішення буде прийнято, і за цей час вони будуть пробувати якось покращити цей сайт.

— Ви самі встигли подати декларацію?

— Так, я встиг сьогодні вночі її подати, а уже зранку я побачив, що сайт знову лежить і я, чесно кажучи, не можу подивитися, на скільки коректно відобразилася та декларація, яку я заповнив, хоча сповіщення від НАЗК про те, що вона увійшла до бази даних до мене надійшло.

— Як, на вашу думку, потрібно виходити з такої ситуації?

— Відповідь дуже проста. З моєї точки зору справді потрібно продовжити на якийсь час термін декларування для того, щоб люди в принципі змогли заповнити ці декларації. За раз я просто не можу потрапити в систему, і таких як я тисячі людей. Але в той же час уже зараз потрібно прийняти політичне рішення, що сайт в цьому вигляді, в якому він існує, існувати більше не може. Потрібно найняти нормального розробника, заплатити адекватні гроші і після цього дати йому потрібний термін - 3-4 місяці, і нормально запустити уже оновлений сайт. Хоча старий повинен, звичайно, існувати і там повинні бути відображені всі декларації за 2015 рік.

— Чи буде хтось покараний за те, що сайт виявився непрацездатним?

— Я вважаю, що станом на зараз можна звичайно знайти якось цапа відбувайла і сказати, що винен якийсь Вася, Пєтя або Сєрьожа. Але більш глобальна проблема полягає в тому, що очевидно все ж таки з самого початку під тиском громадськості ми пішли не шляхом створення зручної і розумної системи, а шляхом популізму. Тому, з моєї точки зору, потрібно залучити якісні компанії, які будуть розробниками, провести нормальний хороший тендер і запустити цю процедуру. А відносно того, хто винен, то очевидно винні ті, хто дозволив виграти компанії, яка ніколи не мала навіть теоретичного досвіду створення настільки складних продуктів; винні ті, хто контролював весь цей процес; винні всі ті, хто говорив, що нічого страшного, не переживайте, за два три дні все запрацює; і винні зараз ті, хто говорить, що нічого страшного в тому, що лежить сайт весь час немає, і говорять, що ми зараз все це поправимо.

Насправді із чайника неможливо зробити ракету, тому потрібно просто прийняти політичне рішення, що цей сайт заново потрібно переписувати.

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство