Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Відставка Гонтарєвої. Що далі?

Среда, 25 Февраля 2015, 16:05
Позачергова сесія – це локальна перемога Яценюка у передвиборчій битві. Головне питання, а що далі чекатиме нас у цій війні?

фото: Пресс-служба НБУ

Запущена інформаційна компанія по проведенню позачергової сесії Верховної Ради, кульмінацією якої має стати відставка глави НБУ, розпочалася виключно з однієї простої причини – Арсеній Яценюк зрозумів, що голосів за бюджет немає. "Самопоміч", "радикали", "Батьківщина" і частина БПП голосувати відмовлялися. При чому, як на мене, цілком мотивовано. Тому Яценюк вирішив застосувати один з найважливіших прийомів піару – перенесення проблеми на іншого, точніше на іншу. Тим більше, що Валерія Гонтарєва зробила все від себе залежне, щоб підставитися.

Варто нагадати, що протягом останнього тижня "захисники Гонтарєвої" розпочали масовану атаку в інтернеті, суть якої зводилася до наступного: Нацбанк – це лише термометр, який допомагає рятувати курс при нормальній економіці. А от, Яценюк завалив економіку і тому він винен в падінні гривні. Треба сказати чесно, що доля правди в цьому є. Винні і Яценюк, і Гонтарєва. Хто більше – питання риторичне.

Але, що нас чекає далі? Як би Порошенко не старався відтягнути відставку Гонтарєвої – це питання кількох днів. І це позитивний сигнал для всіх. Є інше питання, а що далі? І відповідь, "гірше вже не буде" тут не підходить. Насправді, ми впираємося в колосальний спротив уряду і АП робити будь-які реформи. Там багато говорять про реформи, але нічого для них не роблять. Хоча часу на них просто немає. 

Власне, що потрібно зробити?
1. Вигнати всіх суддів і набрати нових.
2. Ввести презумпцію винуватості чиновника, який має майном відповідати за невідповідність доходів-розходів.
3. Збільшити зарплату чиновника до нормально рівня, аби він мав можливість не брати хабарів.
4. Бізнес має в місячний термін отримати максимальну дерегуляцію.
5. Вбивати крупний бізнес, як зараз це робиться – зло. Світ давно зрозумів, що крупний бізнес має просто бути відлученим від держбюджету.
6. В місячний термін ввести абсолютну прозорість доходної і видаткової частини бюджетів всіх рівнів.

Це речі, які реально можна зробити. Якщо ми цього не зробимо, праві будуть ті, хто скаже, що відставка Гонтарєвої нікому не потрібна і вона ні в чому не винна.