Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Як відучити французів підлизуватися до Путіна

Среда, 22 Июля 2015, 14:05
За повідомленням Le Monde, більша частина делегації французьких депутатів, які планують здійснити візит до анексованого Криму, представляє партію "Республіканці" Ніколя Саркозі

Фото: 365news.biz

8 з 10 членів французької делегації представляють "республіканців". Зокрема, до делегації входить Т'єррі Маріані, один з чільних представників партії, який в 2010-2012 рр був міністром та держсекретарем міністерства Франції, Ніколя Дюїк, Клод Гошен, Жак М'ярд, Патрік Вершер, Совьор Гандольфі-Шайт та Марі-Крістін Далло. Крім політиків з партії Саркозі до складу делегації увійшли сенатор з комісії з європейських справ, давній друг Путіна Ів Поццо ді Борго (Союз демократів і незалежних) та депутат-соціаліст Жером Ламбер. Французький десант спочатку висадиться у Москві, а потім попрямує до Севастополя і Ялти, де зустрінеться з місцевою "владою" та представниками нацменшин. Скоріш за все мова йтиме про колаборантну частину кримських татар, аби після візиту ці депутати розповідали в Європі, як щасливо зажили татари під російською окупацією.

Те, що поїздка французьких депутатів, провокація, ніхто не сумнівається. МЗС цієї країни не схвалює дії цих політиків, проте жодних наслідків для них у Франції не буде. Саме відчуття безкарності помножене на, вочевидь, непоганий заробіток за вчинену провокацію, і стимулює Поццо ді Борго та інших прорвати блокаду путінського режиму. Виникає питання, як тепер діяти Україні. Викликати на коврик посла Франції особливого сенсу немає, оскільки офіційний Париж від десяти провокаторів відцурався. Гучні заяви про неприпустимість неузгоджених з Києвом відвідин Криму також мало що дадуть.

Найперше, що мало б ще вчора зробити МЗС України, організувати в посольстві нашої держави у Франції велику прес-конференцію для французьких ЗМІ, в ході якої заявити про незаконність перебування вказаних політиків в анексованому Криму, про наслідки, які матиме це перебування конкретно для цих депутатів, і надати пресі докази порушення прав людини на анексованому півострові. Документів вистачає, справа тільки за перекладом французькою. Також було б дуже добре, якби на цій прес-конференції були присутні Мустафа Джемілєв, Рефат Чубаров та інші представники Меджлісу. Для Франції, де десятиліттями прищеплюється конфесійна і міжнаціональна толерантність, порушення Росією прав мусульманського населення Криму, тема актуальна. Поки ще є час провести таку прес-конференцію. Але він невблаганно спливає, тому Україна втрачає шанс виграти інформаційно.

Найперше, що мало б ще вчора зробити МЗС України, організувати в посольстві нашої держави у Франції велику прес-конференцію для французьких ЗМІ, в ході якої заявити про незаконність перебування вказаних політиків в анексованому Криму,і надати пресі докази порушення прав людини на анексованому півострові

Ще один захід, який також потрібно готувати вже сьогодні, - порушення СБУ кримінальної справи проти всіх десятьох французьких депутатів за незаконний перетин кордону. Якщо завтра вони дійсно висадяться на півострові, до Франції вже мають летіти у статусі злочинців. І тут Україна має вигравати інформаційно, оскільки після порушення такої справи цих політиків необхідно подавати у міжнародний розшук по лінії Інтерполу. Штаб-квартира якого знаходиться у французькому Ліоні. Відмова Інтерполу оголосити своїх громадян у міжнародний розшук після зняття з розшуку Віктора Януковича виглядатиме однозначно політично мотивованою. Що ставить чергову пляму на мундирі міжнародної поліцейської організації. Таку відмову Україна повинна використати як чудову нагоду показати європейським партнерам подвійні стандарти діяльності деяких міжнародних структур.

Також було б дуже бажано, аби справа проти французів-провокаторів чимось закінчилася. Наш кримінальний кодекс дозволяє умовне засудження. У даному випадку воно дуже необхідне, аби у подальшому друзі Путіна в Європі зрозуміли, що за цю дружбу їх покарають. У нас - статтею, а в них - моральним тиском з боку громадськості. Адже лідер "республіканців" Ніколя Саркозі, який вже давно підігрує Путіну щоб тиснути на свого конкурента Франсуа Олланда, балотуватиметься в президенти Франції. Навряд чи судимість членів його політичної команди, хай і в Україні (а французькі ЗМІ про це обов'язково нагадуватимуть), додасть йому позитиву. Тай фактична підтримка його колегами порушення прав мусульманського населення Криму точно не сприйметься виборцями-мусульманами.