Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Глосарій мемів тижня. Берлінський вальс та Мавзолей опери і балету

Суббота, 22 Октября 2016, 16:00
Сім нових слів та словосполучень, які поповнили словник української мови завдяки креативу користувачів Інтернету за сім останніх днів

Берлінський вальс - вид політичного танцю президента Російської Федерації Володимира Путіна, ритмом ¾, що виконується переважно у закритій позиції під час та після виснажливих переговорів. Вперше цей варіант виконання було виокремлено 20 жовтня 2016 року, коли Путін, щойно повернувшись до Москви з берлінського балу у Нормандському форматі, одразу почав говорити, що його танцювальні партнери не зовсім правильно зрозуміли те, на що він погодився напередодні. Особливістю Берлінського вальсу є те, що Путін почергово виводить переговорників на круг, починає з ними кружляти (нім. walzen) "вокруг да около", а потім несподівано робить кілька кроків назад та повністю закривається в собі. Танець набуває особливої популярності саме у Німеччині, в деяких містах якої, зокрема, у Гамбурзі, йому вже присвятили навіть вуличні графіті (див. фотофакт нижче). Втім, провідні інтернет-експерти з політичної хореографії наголошують, що насправді у Берлінському вальсі немає нічого нового - він цілком притаманний російській політико-хореографічній школі, яскравим прикладом якої є знамените Ленінське танго (зробити НЕПом крок назад, щоб згодом просунути соціалізм на два кроки вперед). Серед діючих танцювальних партнерів Путіна найбільш харизматичним виконавцем вважається американський політик Дональд Трамп. (Див. Трампомайдан).

Брошура внутрішнього згоряння - неперіодичне текстове видання, в якій енергія відомого вже внутрішнього тліючого компромату під впливом сприятливої зовнішньої атмосфери отримує новий імпульс та перетворюється в механічну роботу політичного спалення, а також самоспалення головного фігуранта компромату. Назва пов'язана із розповсюдженням у жовтні 2016 року яскраво-червоної брошури під назвою "Гонтарєва: Загроза економічній безпеці України" серед делегатів щорічних зборів Міжнародного валютного фонду і Світового банку, яке здійснили у Вашингтоні особисто народний депутат України Сергій Тарута, президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко та інші наближені до них особи. Презентовані не зовсім в освітніх цілях матеріали містили компрометуючу інформацію щодо діяльності Валерії Гонтарєвої як до її приходу в крісло глави Національного банку України, так і під час її нинішнього керування НБУ. Провідні інтернет-експерти з казкової конспірології особливу увагу звернули на розділ "Попелюшка чи зла мачуха", який підтвердив їхні попередні припущення щодо чарівних здібностей Гонтарєвої (див. фотофакт нижче). А мережеві фахівці в області політологічної термодинаміки все ж вважають, що Брошура внутрішнього згоряння не виконає покладені на неї завдання, якщо так і не перетвориться у Фоліант зовнішнього згоряння, де головне джерело енергії всього процесу щодо відставки Гонтарєвої буде як раз за океаном.

Донецький соціальний ліфт - різновид стрімкої вертикальної мобільності асоціальних індивідів від вкрай низької соціальної позиції до масштабів вершителів доль тисяч людей. Отримав розповсюдження на території окремих районів Донецької і Луганської областей та працює в обох напрямках - як вгору, так і вниз, причому набагато швидше за темпи, описані у відомій в науці концепції Rota Fortunae (колесо фортуни). Особливого поширення термін набув після 16 жовтня 2016 року. У вечір того вихідного дня у ліфті будинку, де мешкав у Донецьку ватажок терористичного батальйону "ДНР" "Спарта" Арсен Павлов (на прізвисько Моторола), спрацював вибуховий пристрій. Після чого відомий російський терорист провалився аж у преісподню (див. фотофакт нижче). Втім, це вже не перший випадок аналогічної роботи Донецького соціального ліфту, пульт керування яким, за оцінками інтернет-науковців, перебуває у руках російських ФСБ та ГРУ. Раніше всі принади його особливої вертикальної мобільності на собі відчули терористичні ватажки передусім у "ЛНР": Олександр Бєднов, Павло Дрьомов, Олексій Мозговий, Геннадій Ципкалов тощо. А Ігорю Плотницькому, не дивлячись на власні габарити, таки вдалося вислизнути з ліфту в останній момент, хоча загострена форма ліфтофобії у нього відтоді нікуди не зникла. Тепер черга випробувати на собі всі можливості Донецького соціального ліфту дійшла і до очільників "ДНР". (Див. Клятва ліфтократа).

Клятва ліфтократа - присяга "голови" самопроголошеної "Донецької народної республіки" Олександра Захарченка, виголошена ним 19 жовтня 2016 року на могилі Мотороли. В тексті клятви цього адепта ліфтократії (від англ. Lift - підйомник та грец. χράτος - сила, влада) йдеться і про взяття за свідки бога Путіна, і про вічне цінування знань і умінь, яким навчив його Моторола, і багато чого ще більш сакрального. З особливим акцентом також пролунала обіцянка Захарченка обов'язково встановити пам'ятник своєму "бойовому товаришу" в місті Слов'янську Донецької області, який був звільнений від російсько-терористичної окупації ще 5 липня 2014 року та нині, за всіма тактичними та стратегічними даними, не перебуває під жодною військовою загрозою. Втім, Клятва ліфтократа настрашила не лише ліфтове господарство міста Слов'янськ, неабиякий переляк відчули й ліфти по всьому світу (див. фотофакт нижче). Проте, за оцінками провідних інтернет-психіатрів, Захарченко так вчинив не в раціональній площині, а в суто емоційній атмосфері тотального психозу, що була штучно створена у Донецьку того дня. (Див. Мавзолей опери і балету).

Мавзолей опери і балету - монументальна похоронна споруда під час ритуального прощання з тілом Мотороли 19 жовтня 2016 року, якою на півдня слугувало приміщення Донецького академічного театр опери і балету імені Анатолія Солов'яненка. Мавзолей опери і балету тимчасово включав у себе камеру, де поміщалися останки померлого і куди вишикувалась величезна черга зі спеціально звезених автобусами підневільних бюджетників зі всіх ОРДО, а також помінальний зал для тамтешніх VIP-бойовиків. Повсюди на білбордах у центрі Донецька його мешканцям нагадували про мінливість життя та про те, що Моторола - не якийсь там міфічний герой, який не здатен померти, а типовий для цього краю бандюган, хоч і "понаєхавший" з Комі АССР. З конкретною датою свого народження і не менш реальною датою своєї смерті, як на всіх типових могилах "братків" на донецьких цвинтарях (див. фотофакт нижче). На відміну від традиційних пафосних гробниць, де мумія зберігається роками, століттями, а то й тисячоліттями, Мавзолей опери і балету повернувся до свого справжнього життєрадісного призначення майже миттєво. Вже 22 жовтня 2016 року в театрі імені Солов'яненка радувала публіку дійсно безсмертна оперетта Кальмана "Містер Ікс", а 23 жовтня - музична казка Спадавеккіа "Попелюшка" та не менш безсмертна опера Россіні "Севільський цирульник". І жодного сумного зоопарку. (Див. Собака Павлов).

Собака Павлов - піддослідна тварина у людській подобі із колишніх працівників провінційної російської автомийки на ім'я Арсен Павлов (на прізвисько Моторола), на якій проводили кількарічні експерименти провідні путінські науковці аж до повного знищення тварини 16 жовтня 2016 року. Назва виникли через зовнішню схожість Павлова із собакою, хоча є і певні між ними відмінності (див. фотофакт нижче). Досліди включали в себе уявні збагачення і славу, занурення у повний комфорт під час висококалорійної годівлі та рясної дефекації, а також задоволення максимальних потреб піддослідного об'єкту суто сексуального характеру. Завдяки цим сміливим, але успішним експериментам була здійснена ціла низка фізіологічних відкриттів. Зокрема, у галузі рефлексів виділення шлункового і кишкового соків під час споживання продуктів різноманітних "віджимів", які особливо практикуються на території ОРДО і ОРЛО.

Трампомайдан (від анг. Trump - прізвище американського політика та укр. Майдан - масовий протестний рух в центрі великого міста) - плани кандидата в президенти США від Республіканської партії Дональда Трампа організувати акції протесту у листопаді 2016 року, одразу після підрахунку голосів американських виборців. Термін набув поширення після заяви Трампа про невизнання результатів президентських виборів через їхню вже доконану фальсифікацію "нечесними ЗМІ, які підтримують нечесну Гілларі", яка пролунала 19 жовтня 2016 року на фінальних теледебатах між Трампом і кандидаткою від Демократичної партії США Гілларі Клінтон. За оцінкою інтернет-політтехнологів, майданити він буде, скоріш за все, не на центральних площах Вашингтона, Нью-Йорка, Лос-Анджелеса або Чикаго, а виключно у соцмережах, де у Трампа є гігантський потенціал. Адже його сторінка у Twitter має 12,6 млн. фоловерів, а у Facebook трохи менше - 11,6 млн. вподобань. Плюс посильну допомогу може надати Путін - своєю армією кремлівських тролів. В деяких містах світу вже розпочалася рекламна кампанія майбутнього Трампомайдану саме за участю російського президента, де Трамп і Путін спільно вдихають та видихають справжній "дух свободи" (див. фотофакт нижче).

Больше новостей об общественных событиях и социальных проблемах Украины читайте в рубрике Общество