Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Глосарій мемів тижня. Кернес-будка та Шапка Мотороли

Суббота, 29 Октября 2016, 16:00
Сім нових слів та словосполучень, які поповнили словник української мови завдяки креативу користувачів Інтернету за сім останніх днів

Гівіфрустрація (від жарг. Гіві - прізвисько російського терориста Михайла Толстих та лат. frustratio - омана, марне очікування) - своєрідний психічний стан ватажка НЗФ "Сомалі" у складі воєнізованих груп терористичної організації "ДНР" Михайла Толстих (Гіві), характерною ознакою якого є дезорганізація свідомості Гіві та його діяльності в стані безнадійності і втрати перспективи. Викликана в другій половині жовтня 2016 року нав'язливими побоюваннями Толстих поповнити у пеклі міфічний "пантеон героїв Новоросії" (див. фотофакт нижче). Найпомітніші прояви - агресія (заява Гіві знищити в помсту за ліфтовбивство Мотороли всі міста України), регресія (пиятика у своєму "Сомалі " із справлянням потреб, не виходячи з-за столу), стереотипія (намагання продати всі свої квартири і гаражі в ОРДО та втекти із готівкою до самопроголошеної "Придністровської Молдавської республіки", яка є закритим анклавом між Молдовою і Україною), апатія (супроводжується відправленням на передові рубежі в район Авдіївської промзони). За гіпотезою провідних facebook-психіатрів та twitter-рефлексологів, Гівіфрустрація виникає від довгого носіння на голові папахи, ззовні схожої на відомий музейний експонат. (Див. Шапка Мотороли).

Кернес-будка - житловий будинок загальною площею 7 кв. м., орендований міським головою Харкова Геннадієм Кернесом у громадянина України Володимира Ярмака. Наявність цього житлового приміщення у користуванні харківського мера стала надбанням громадськості після оприлюднення електронної декларації Кернеса 26 жовтня 2016 року (див. фотофакт нижче). На думку інтернет-експертів з елітної нерухомості, Кернес-будка цілком придатна для спартанських умов класу VIP: площа дозволяє розташувати перинне ліжко-місце, а також старовинний стілець для вивішування на ньому штанів, сорочки, краватки і піджаку від Brioni, тумбочку для особистих речей включно із ексклюзивним Vertu та журнальний столик для їжі й діловодства, але без зайвих зручностей на кшталт того ж санвузла. Втім, за припущеннями знавців сучасних безпекових технологій, Кернес-будку можна використовувати в якості сейфу для зберігання розкішної колекції наручних годинників із дорогоцінних металів та з коштовною обробкою, які також вказав у своїй е-декларації мер Харкова. І для цього Кернесу треба небагато: просто попередньо оббити стіни та дах будинку броньованою сталлю, вставити вогнетривкі двері та підключити сигналізацію.

Копчений крейсер "Кузя" - засекречена назва російського авіаносного крейсеру проекту 1143.5 (шифр "Кречет", англ. Kuznetsov class за класифікацією НАТО), який під офіційним найменуванням "Адмірал флоту Радянського Союзу Кузнєцов" надає бойової стійкості оперативним з'єднанням військово-морського флоту Російської Федерації у віддалених районах Світового океану. Назва була розсекречена під час створення Копченим крейсером "Кузя" димової завіси над Ла-Маншем 21 жовтня 2016 року, фото якої було задокументовано натівськими ЗМІ. Протягом наступних днів флагману авіаносної групи ВМФ РФ було відмовлено у дозаправці як країнами НАТО, так і його васалами, що спровокувало відповідну вербальну ноту одного з російських зовнішньополітичних відомств (див. фотофакт нижче). Хоча достеменно відомо, що у жодної з країн Північноатлантичного альянсу та їхніх союзників необхідного палива (англ. Kuznetsov Kizyak за класифікацією НАТО) немає в наявності. Для надання допомоги російській середземноморській експедиції на чолі із Копченим крейсером "Кузя" генштабом РФ вже розроблена спеціальна рятувальна операція та приведені до бойової готовності деякі публічні гвинтики російської вертикалі влади. (Див. Медведєвська антисплячка).

Медведєвська антисплячка - депривація (англ. Deprivation - позбавлення) сну голови Уряду Російської Федерації Дмитра Медведєва, коли суб'єкт не має змоги задовольняти деякі свої основні (життєві) психічні потреби достатньою мірою впродовж тривалого часу, тобто спати досхочу на публічних заходах. Вперше даний експеримент російських вчених з ФСБ щодо примусового виведення Медведєва із сплячки став відомий інтернет-науці 26 жовтня 2016 року під час екстреної евакуації російського прем'єра з форуму "Відкриті інновації" у Сколково, для чого навіть була піднята по тривозі вся наявна у Військово-повітряних сил РФ надувна авіація (див. фотофакт нижче). Наступного ж дня насильницька депривація сну була досягнута мінуванням Будинку уряду у Москві телефонним дзвінком із готелю "Україна". Наслідки для організму піддослідного від Медведєвської антисплячки поки достеменно невідомі, але інтернет-медики вже б'ють на сполох. Адже нестача сну крім клінічної депресії, політичного дальтонізму, зменшення здатності до мислення, галюцинацій, незв'язаної мови та інших проявів, які вже й так помічалися у Медведєва, може призвести до найстрашнішого - втрати прем'єром РФ бажання користуватися не лише iPhone, а й взагалі будь-якими ґаджетами, підключеними як до соцмереж, так і до звичайної "електронки". (Див. Сурков без "мила").

Сурков без "мила" - стійкий фразеологічний зворот, що характеризує помічника президента РФ Владислава Юрійовича Суркова (при народженні - Асланбек Андарбекович Дудаєв), здатного у будь-який спосіб пролізти туди, куди треба, навіть без допомоги необхідних для того засобів. Набув особливого поширення в інтернет-фольклорі після оголошення 26 жовтня 2016 року прес-секретарем Володимира Путіна Дмитром Пєсковим інформації про неможливість "зламати" електронну пошту Суркова через її фактичну відсутність як таку. Брак "мила" у впливової в Кремлі особи, тим більше, в наш час високих технологій швидко виніс проблематику із вузької філологічної сфери семантики і лексикології та спровокував широкі дискусії у різноманітних наукових колах Всесвітнього павутиння, починаючи від експертів-зв'язківців, закінчуючи фахівцями з політекономії (див. фотофакт нижче). Поки провідні інтернет-вчені схиляються до двох гіпотез. Це або системний дауншифтинг товариша Суркова у пошуках таємничої російської душі, що має супроводжуватися тотальною відмовою від всіх благ цивілізації, передусім західної. Або приклад вдалої конспірації громадянина Дудаєва найвищого, 80-го левела, чому може навіть позаздрити його шеф - відомий резидент КДБ СРСР в одному із дрезденських будинків культури під агентурним псевдо "Моль". Крім того, поки до кінця нез'ясованим залишається стан актуальної комунікації Суркова із підшефними ОРДО і ОРЛО, яка наразі ніби здійснюється, знову ж таки, без допомоги необхідних для того засобів. (Див. Таємний пакт Луган-Дона).

Таємний пакт Луган-Дона - засекречений додатковий протокол до угоди самопроголошених представників вільних/невільних народів Луганська та Донецька (скороч. Луган-Дон) , "глави ДНР" Олександра Захарченка та колишнього "спікера парламенту ЛНР" Олексія Карякіна, який наразі перебуває в "державному розшуку генпрокуратури ЛНР". Укладено одразу після надання Карякіну політичного притулку в "ДНР", в другій половині жовтня 2016 року. Точна дата була строго зашифрованою, але шифр безнадійно втрачено на дні безмірних кубків в атмосфері дружби, співробітництва і патологічного стану інтоксикації (див. фотофакт нижче). Таємний пакт Луган-Дона передбачає усунення з геополітичної мапи світу самого "глави ЛНР" Ігоря Плотницького, якого Карякін, що раптом прозрів на відстані всього 156,7 км, звинувачує у нечуваному: розграбуванні "молодої республіки" та численних вбивствах "патріотів Новоросії". А також з висоті найвищого донецького терикону погрожує Плотницькому своїм тріумфальним поверненням. За припущеннями інтернет-дослідників ОРДО і ОРЛО, Захарченко зі свого боку взагалі має наполеонівські плани - аншлюс "ДНР" та "ЛНР", де керуватиме "імператор Олександр I Донбаський", а Карякіну відведена роль надзвичайного і уповноваженого луганського васала "його високості".

Шапка Мотороли - головний убір зі штучного хутра часто волохатим псевдобаранячим окільником у формі папахи з одним із найпоширеніших серед піонерів СРСР значком по центру з фронтального боку. Є символом "удалі" російського терориста на прізвисько Моторола, що одними інтернет-науковцями характеризується як частковий кретинізм, іншими - як повна ідіотія. Цей артефакт вважався навічно втраченим для людства, але 26 жовтня 2016 року поблизу російської Твері сталася ДТП за участю невідомих "мисливців за скарбами", після чого на телетайпні стрічки всього світу надійшла сенсаційна новина - Шапка Мотороли знайшлась, і вона у надійних руках (див. фотофакт нижче). На сьогодні реліквія перебуває у знаменитому своїми музейними скарбницями Санкт-Петербурзі, причому Ермітаж та Кунсткамера програли боротьбу за експонат найпрогресивнішому "музею Новоросії". В планах цього самопроголошеного культурно-освітнього та науково-дослідного закладу зібрати весь гардероб Мотороли, включно із замацаною спідньою білизною та дірявими шкарпетками. А також демонструвати відвідувачам всі ці артефакти у форматі 6D, тобто з обов'язковим додаванням оригінальних запахів.

Больше новостей об общественных событиях и социальных проблемах Украины читайте в рубрике Общество