Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Глосарій мемів тижня. Підземні танкові родовища та Путінська устриця

Воскресенье, 12 Марта 2017, 10:00
Сім нових слів та словосполучень, які поповнили словник української мови завдяки креативу користувачів Інтернету за сім останніх днів

"ДНР-паспортизація" клоунів - кампанія із набуття фейкового "громадянства" квазідержавного утворення ДНР найбільш скандальними російськими шоуменами-фріками. Започатковану відомим телеклоуном Іваном Охлобистіним під кінець минулого року традицію продовжив не менш одіозний паяц Нікіта Джигурда, який 9 березня 2017 р. прибув у окупований Росією Донецьк, аби написати заяву на отримання "паспорта ДНР", тут же в пафосній атмосфері цей жаданий "документ" і отримав. На думку знавців "ватного" шоу-бізнесу, "ДНР-паспортизація" клоунів є логічним пропагандистським продовженням російської паспортизації окремих голлівудських зірок, тільки в більш карикатурному вигляді.

Насірове диво - неймовірне зцілення відстороненого голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова, яке сталося 6 березня 2017 року у приміщенні Солом'янського районного суду міста Києва. Ця чудасія супроводжувалася не лише чітким прямоходінням хворого, який ще кілька годин до того був прикутий до ліжка та вмирав від задухи у судовій залі, але й запереченням власного інфаркту та відповідної кардіологічної операції у клініці "Феофанія". Шанувальники сценічного мистецтва звернули особливу увагу на антураж, в якому відбулося Насірове диво: головний герой, що впевнено йшов під об'єктиви відео- та фотокамер, вже не був закутаний у лікарняну ковдру, а, схоже, навмисно вдягнувся у кольори тюремного вбрання найкращих сучасних зразків пенітенціарної системи.

Підземні танкові родовища - досі невідомі геологічній науці поклади танків, БТР, БМП, артилерійських установок, різноманітних систем залпового вогню, а також іншого сучасного озброєння із суто російським маркуванням, видобування якого нібито здійснюється шляхом традиційного підземного розроблення родовищ у вугільних шахтах Донбасу. Таке наукове відкриття планетарного масштабу оголосив світові представник російської делегації у Міжнародному суді ООН Ілля Рогачов 7 березня 2017 року під час судових слухань у Гаазі, які відбулися за позовом України проти Росії за порушення двох міжнародних конвенцій - про боротьбу з фінансуванням тероризму та про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Масштаби видобутку із Підземних танкових родовищ, який розпочався з 2014 року, дійсно вражають - лише одних танків на озброєнні терористичних "ДНР" і "ЛНР" перебуває більше, ніж сукупна танкова міць сухопутних військ Німеччини, Франції та Чехії.

Половинчастий "гумконвой" - намір Росії вдвічі зменшити постачання на окуповані терени Донбасу продовольства, зброї, військової амуніції та паливно-мастильних матеріалів, що протягом останніх трьох років стабільно здійснюється під прикриттям надання так званої "гуманітарної допомоги". Офіційне оголошення про це зробив 9 березня 2017 року заступник міністра МНС РФ Володимир Артамонов, пославшись на досягнуте покращення гуманітарної ситуації в підконтрольних Росії окремих районах Донецької і Луганської областей (ОРДЛО). Втім, інтернет-дослідники сучасного російського гуманізму впевнені, що Половинчастий "гумконвой" - лише певний відволікаючий маневр у інформвійні, аби справити потрібне враження на довірливу західну публіку, у якої сам вибухонебезпечний зміст білих КАМАЗів вже давно не викликає жодних сумнівів.

Путінська устриця - ферма з вирощування мідій і устриць під офіційною назвою "Південна цитадель", що займає тисячу гектарів акваторії Чорного моря поруч із грандіозним палацом президента Росії Володимира Путіна в місті Геленджик Краснодарського краю РФ. Як з'ясували журналісти російського видання "Ведомости", з початку березня 2017 року обидва геленджикських активи вже записані на одного власника - Олександра Пономаренка, якого називають не інакше, як завгоспом Путіна. На думку експертів-кремлезнавців, Путінська устриця виконуватиме, як мінімум, три важливі функції. По-перше, задовольнятиме вишукані гастрономічні забаганки хазяїна Кремля. По-друге, фізично закриватиме будь-які підступи до геленджикського палацу Путіна з моря. Ну а, по-третє, під такою новою назвою можна сміливо збиратися всім путінським друзям, повністю відмовившись від відомого, але дещо затасканого голлівудського бренду.

Сбербанк-стоп - синхронна реакція української влади та громадськості на рішення "Сбербанку Росії" від 7 березня 2017 року обслуговувати в своїх відділеннях клієнтів, що надають "паспорти" самопроголошених "ДНР" і "ЛНР". Акція супроводжується ініціюванням з боку Кабміну та Нацбанку України невідкладного введення санкцій проти як "Сбербанку", так і інших фінансових установ країни-агресора включно із забороною їхнім українським "дочкам" повертати кошти в Росію своїм материнським структурам. Відтак Сбербанк-стоп, по суті, означатиме старт реальної його націоналізації, чого давно домагаються українські громадські активісти.

Хід додонським конем - несподіваний поворот у справі біглого українського судді Миколи Чауса, який, перебуваючи під арештом у Молдові та чекаючи екстрадицію на Батьківщину, звернувся до молдовського президента Ігоря Додона із проханням надати йому політичного притулку. Знавці геополітичної шахівниці вбачають, що така гра у виконанні одіозного Чауса не позбавлена логіки, зважаючи на відому пропутінську позицію Додона та демонстративне його бажання у всьому подобатися Москві. Щоправда, поки невідомо, чи призведе Хід додонським конем до бажаних для Чауса наслідків, а головне, як саме доводитимуть у Кремлі дисидентство відвертого судді-хабарника. Хіба що оголосити його манеру зберігати валюту у трилітрових банках із подальшим закопуванням їх на городі справжнім надбанням "руского міра".

Больше новостей об общественных событиях и социальных проблемах Украины читайте в рубрике Общество