• USD 27.9
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроекты

Коли Гонтарєва піде з Нацбанку

Петро Порошенко може звільнити главу НБУ в будь-який момент, але не зробить цього, поки не знайде такій кадровій жертві рівноцінної компенсації
Фото: УНИАН
Фото: УНИАН
Реклама на dsnews.ua

Керівник Національного банку України Валерія Гонтарєва, попри розповсюджену окремими ЗМІ інформацію, не збирається залишати свою посаду. Про це "ДС" повідомили власні джерела в керівництві Нацбанку. За даними інформатора видання, між керівником НБУ та президентом діє негласна домовленість про те, що рішення про відставку Гонтарєвої прийматиме глава держави. Тобто сама чиновниця може не зважати на всю масу негативу та критики, яка ллється на неї щодня з різних ЗМІ. Як це протягом кількох місяців успішно робив колишній міністр оборони Валерій Гелетей за що отримав достойну "тиху гавань" у вигляді крісла голови Управління державної охорони.

Сьогоднішня "відставка" Валерії Гонтарєвої стала вже щонайменше п'ятою спробою видати бажане за дійсне. Власне, главу Нацбанку "звільняли" після кожного нового різкого падіння курсу гривні, а також після чергового повідомлення про те, що національні золотовалютні запаси знову зменшились. Однак, кожного наступного разу ця інформація виявлялась лише чутками. А все тому, що президент продовжує триматися за вірних йому кадрів до останнього. Так було з Валерієм Гелетеєм, так є з Віталієм Яремою і Валерією Гонтарєвою. І в кожному окремому випадку Петро Порошенко сподівається отримати найбільшу вигоду від звільнення цінного кадра. 

Сьогоднішня "відставка" Валерії Гонтарєвої стала вже щонайменше п'ятою спробою видати бажане за дійсне. Власне, главу Нацбанку "звільняли" після кожного нового різкого падіння курсу гривні

Наприклад, у випадку колишнього міністра Гелетея – це було підпорядкування одразу кількох знакових добровольчих батальйонів (Дніпро-1, Азов та Донбас), які пов"язують з Ігорем Коломойським, Міністерству оборони. Відповідне рішення було прийнято на початку вересня, а у відставку одіозний міністр Гелетей був відправлений лише через місяць. Тобто президент спочатку пересвідчився, що питання вирішене остаточно, і тільки тоді попросив свого соратника звільнити займане крісло і пересісти в інше.

З керівником Генпрокуратури Віталієм Яремою дещо інша ситуація, оскільки його компетенція більш специфічна і зачіпає значно ширше коло питань, в тому числі і тих, які зачіпають інтереси представників колишньої, а також нової влади. Тому доля чинного Генпрокурора буде вирішувати довго й нудно.

А от у випадку глави Нацбанку Валерії Гонтарєвої процес може просуватися значно швидше. Тим більше, що пані Гонтарєва, як і Гелетей після іловайської трагедії, акумулювала навколо своєї персони максимум негативу, який рикошетом б'є і по Банковій. Тому його краще позбутися якнайшвидше. Але на такий крок президент піде лише тоді, коли отримає достойну компенсацію. Це можуть бути, як поступки колег з "Народного фронту" при розподілі фінансових посад в новому складі уряду, так і підтримка команди Арсенія Яценюка ініціатив БПП при розробці бюджету на 2015 рік.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua