• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Олег Волошин

Дипломат, колишній речник та директор департаменту інформації МЗС України, депутат Верховної Ради IX скликання у складі фракції партії "Опозиційна платформа — За життя"

фото Олега Волошина
Олег волошин / УНІАН
Зміст

Місце народження, освіта

Волошин Олег Анатолійович народився 7 квітня 1981 року в Миколаєві. Навчався у місцевій школі № 22 з поглибленим вивченням англійської мови, яку закінчив із золотою медаллю у 1998 році.

У 2003 році з відзнакою закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, політолог.

У 2012 році став кандидатом наук, захистивши дисертацію "Політика Росії щодо СНД".

Захоплюється геральдикою та фехтуванням.

Олег Волошин / Oleg Voloshin / Facebook
Олег Волошин / Oleg Voloshin / Facebook

Кар'єра

Журналістика

З 2005 до 2008 року Волошин активно займався журналістикою. Був оглядачем і редактором відділу "Політика", а згодом став заступником головного редактора журналу "Експерт Україна".

У 2015 році працював кореспондентом редакції "Вести.Репортер" — російськомовного видання, на адресу якого лунали звинувачення в антиукраїнській пропаганді.

Згодом був начальником служби міжнародного співробітництва ТОВ ТРК "112-TV" та членом редколегії. У лютому 2021 року телеканал "112 Україна" був заборонений на п'ять років рішенням Ради національної безпеки і оборони.

Дипломатія і бізнес

Дипломатичну кар'єру Волошин почав у 2008. До 2010 року працював пресаташе Посольства України в Російській Федерації.

В період з 2010 до 2013 рр. — директор Департаменту інформаційної політики МЗС України. Працював під керівництвом двох міністрів закордонних справ: Костянтина Грищенка й Леоніда Кожари.

До 2014 року був радником з політичних питань, зв'язків з урядовими структурами та громадськістю компанії "Шеврон Україна". "Шеврон" займається видобутком та переробкою нафти; в Україні свою діяльність припинила у 2015 році.

Є автором монографії "Фантомні болі імперії. Політика Росії щодо СНД".

Має дипломатичний ранг Надзвичайного і Повноважного Посланника II класу.

Олег Волошин / politeka.net
Олег Волошин / politeka.net

Політична діяльність

Волошин був членом політради "Партії розвитку України", яку ЗМІ пов’язували з одіозним нардепом від ОПЗЖ, ексголовою Адміністрації президента часів Віктора Януковича Сергієм Льовочкіним.

У 2015 році балотувався в окрузі № 114 (Шевченківський район) до Київської міськради 8-го скликання від партії "Опозиційний блок"; не пройшов.

Верховна Рада

На позачергових парламентських виборах 2019 року Олега Волошина було обрано народним депутатом. Суб'єкт висування — Політична партія "Опозиційна платформа — За життя" (№ 30 у партійному списку). На момент обрання — начальник служби міжнародного співробітництва ТОВ ТРК "112-TV", член ОПЗЖ. Дата набуття депутатських повноважень — 29 серпня.

У Верховній Раді IX скликання нардеп обіймає посаду заступник голови Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу. Входить (заступник голови) до Української частини Парламентського комітету асоціації, а також є заступником члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи.

Крім того, Волошин входить до складу кількох груп з міжпарламентських зв’язків, зокрема з Сербією, США, Німеччиною та Угорщиною.

У депутата вісім помічників, двоє з яких працюють за трудовим договором на платній основі, інші — на громадських засадах.

Олег Волошин під час брифінгу у Верховній Раді
Олег Волошин під час брифінгу у Верховній Раді / УНІАН

Законотворча діяльність

Станом на кінець грудня 2021 року депутат долучився до написання 41 проєкту закону, подав понад 1500 поправок (майже всі відхилені), направив 8 депутатських запитів і 211 разів виступив (здебільшого з місця). За даними електронної системи реєстрації нардеп пропустив понад 30% пленарних засідань.

У січні 2020 року разом з іншими представниками ОПЗЖ Волошин займався так званим поправковим спамом до законопроєкту про ринок землі. Зокрема, на його рахунку майже 450 правок.

У квітні 2020 р. нардеп зареєстрував законопроєкт, яким пропонував запровадити в Україні кримінальну відповідальність за "пропаганду розпусти та відмови від народження дітей". Він наголошував, що останнім часом "країною ширяться небезпеки, пов’язані з відмовою від народження дітей, руйнуванням інституту сім’ї, поширенням позашлюбних і протиприродних статевих відносин та розпусти". Законопроєкт було знято з розгляду.

У серпні того ж року він став одним з ініціаторів подання до КСУ щодо відповідності низки положень антикорупційного законодавства. 28 жовтня суд оприлюднив скандальне рішення, згідно з яким скасовується відповідальність за недостовірне декларування та саме електронне декларування.

Згідно з даними аналітичного порталу "Слово і Діло", парламентар встиг виконати лише 4% своїх передвиборчих обіцянок.

Олег Волошин на трибуні Верховної Ради
Олег Волошин на трибуні Верховної Ради / УНІАН

Компромат і скандали

Зв'язок з Манафортом

В грудні 2017 р. український англомовний часопис Kyiv Post оприлюднив статтю Волошина під назвою "Пол Манафорт — невідомий солдат української євроінтеграції". За даними ФБР, цю статтю суттєво відредагував сам фігурант розслідувань у США, колишній радник-лобіст Віктора Януковича Пол Манафорт. Зокрема, він виправив орфографічні помилки, переписав абзаци та додав від себе текст, який виставляв його прибічником євроінтеграції України.

Тяжіння до російської

29 серпня 2019 р. у Верховній Раді Волошин почав свій виступ українською мовою, однак згодом перейшов на російську. Тодішній спікер Дмитро Разумков розпорядився відключити мікрофон нардепу, закликавши дотримуватися регламенту.

Волошин також був одним з авторів законопроєкту, яким пропонувалося закріпити можливість використовувати російську мову в роботі парламенту. Документ було знято з розгляду. Примітно, що співавтором проєкту закону був представник президентської фракції "Слуга народу" Максим Бужанський.

Заперечення війни

На одному з телеефірів Волошин заявив, що на сході України зараз йде громадянська війна, а не військова агресія з боку Росії.

Олег Волошин
обраний народний депутат, початок серпня 2019 р.

Я читав звіти Генштабу, спілкувався з нашими військовими. Ні в кого немає підстав стверджувати, що ми на Донбасі воюємо з російською армією. Ми воюємо з такими ж нашими громадянами, навченими та очолюваними російськими офіцерами, за підтримки так званого військторгу, який поставляє озброєння.

Він наголошував на тезі, що якщо на Донбасі йде російсько-українська війна, то Україна мала б оголосити її офіційно.

На думку представника ОПЗЖ, "український суверенітет відданий повністю зовнішньому управлінню". Через такі заяви до СБУ надійшла скарга на Волошина.

Французька брехня

Наприкінці лютого 2020 року після зустрічі у Франції з тамтешньою депутаткою Валері Фор-Мунтян проросійський політик заявив, що та нібито пропонувала "залучити до мирних переговорів представників ОРДЛО". Французька депутатка була шокована такою заявою, категорично спростувала її, а українського нардепа звинуватила у брехні.

Облиття зеленкою

21 липня 2020 р. Волошина облили зеленкою біля Верховної Ради. Після того, як поліція затримала одного з активістів, яким виявився ветеран АТО, нардеп підбіг та вдарив його кулаком в обличчя.

Олега Волошина облили зеленкою
Олега Волошина облили зеленкою

Після інциденту Волошин нагрубіянив журналістці.

Особисте життя

Олег Волошин одружений, має трьох дітей. Дружина — Надія Олегівна Сасс (Бородій), 1994 року народження. Жінка працювала на телеканалах "112 Україна" та "NEWSONE", а також на радіо "Голос Столиці". Пара одружилася у 2016 році.

Діти: Артур Олегович Волошин, Васіліса Олегівна Волошина (в офіційних документах використовується саме такий, російський варіант написання імені), Савва Олегович Волошин (українською мовою ім'я пишеться з однією буквою "в").

Тесть — Олег Васильович Бородій, працював директором Відокремленого підрозділу "Укренергосервіс" ПАТ Національна енергетична компанія "Укренерго" у Дніпрі.

Теща — Інна Олександрівна Бородій.

Олег Волошин з дружиною Надією Сасс та донькою
Олег Волошин з дружиною Надією Сасс та донькою

Майновий стан і доходи

Електронну декларацію про майно та доходи за 2020 рік Волошин подав 29 березня 2021 року. В документі зазначено, що він зареєстрований і проживає в Києві.

Об'єкти нерухомості

Нардеп володіє 45% квартири в Миколаєві площею 155 кв. м. Інша частина житла (55%) належить, ймовірно, його матері Людмилі Михайлівні Волошиній.

У повній власності Волошина знаходиться квартира в Києві площею 91,5 кв. м. Право власності набуто у березні 2016 року. Право користування цим об'єктом мають дружина декларанта та двоє їхніх спільних дітей — Васіліса та Савва Волошини.

Надія Сасс та її мати є власницями домоволодіння у Дніпрі площею 111,7 "квадратів". Також дружина нардепа має право постійного користування земельною ділянкою у Дніпрі площею 730 кв. м.

Син політика Артур Волошин має право користування квартирою у Києві (44,5 кв. м), власником якої є громадянка України Олена Вікторівна Дроворуб, в минулому Волошина. Ймовірно, це перша дружина декларанта.

Вартість жодного об'єкту нерухомості в декларації представника ОПЗЖ не вказана.

Транспортні засоби

У власності нардепа є автомобіль Mercedes-Benz GLS 500 2016 року. Станом на травень 2020 р. машину оцінили у 997 500 грн. Ця сума вказана у розділі "Видатки".

Його дружина володіє автівкою Mercedes-Benz CLA 220 CDI 2013 року. Ця машина також була придбана у травні 2020 року, її оцінили усього лише у 149 000 грн.

Волошин і Сасс мають право користуватися автівками одне одного.

Олег Волошин
Олег Волошин / УНІАН

Доходи

Заробітна плата нардепа у ВР протягом 2020 року склала 514 788 грн. Від відчуження рухомого майна Волошин отримав 203 000 грн (джерело доходу: Поліщук Наталія Миколаївна) і 320 000 грн (джерело доходу: Намір Мунзер Аль Заклі).

Також депутат отримав 5080 грн за відвідування залів аеропортів Priority Pass і 27 025 процентів від ПАТ "Перший Український Міжнародний Банк" (ПУМБ).

У вересні 2021 р. він задекларував ще один дохід від відчуження рухомого майна, а саме 174 698 грн від громадянки України Наталії Євгеніївни Лопати.

Надія Сасс також заробила на продажі рухомого майна 320 000 грн. Джерело доходу: Олег Петрович Чупріна.

Її зарплата на "Телерадіокомпанії "Нові комунікації" склала 195 165 грн. Та ж сама організація виплатила жінці 91 079 грн "декретних".

Допомога при народженні дитини, яку отримала Сасс, склала 2580 грн, ще 5868 грн процентів їй перерахував ПУМБ.

Грошові активи

Готівкою Олег Волошин зберігав 82 000 євро, 71 000 доларів США, 41 200 грн. Його дружина тримала 83 000 євро, 47 300 дол. і 587 000 грн.

На рахунках ПУМБ у нардепа лежать 86 119 грн і 25 939 євро, а у його дружини — 20 510 доларів. В "ПриватБанку" він тримав трохи більше як 1600 грн і 58 доларів.

Надія Сасс також має рахунок в АТ "Банк Альянс", де вона тримає 18 760 грн.

Олег Волошин
Олег Волошин

У соцмережах

Станом на кінець 2021 року на сторінку Олега Волошина у Facebook (Oleg Voloshin) підписано 8 820 користувачів. Кількість друзів там не вказана, а можливість залишати коментарі під дописами обмежена. Сторінка активно наповнюється російськомовним контентом.

В інших соцмережах та месенджерах депутат ОПЗЖ облікових записів не має.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua