• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Соломія Бобровська

Екс-виконувачка обов'язків голови Одеської обласної держадміністрації, народний депутат Верховної Ради IX скликання у складі фракції партії "Голос"

Соломія Бобровська / УНІАН
Зміст

Місце народження, освіта

Соломія Анатоліївна Бобровська народилася 20 грудня 1989 року в Рівному. Середню освіту отримала у Рівненській гуманітарній гімназії та в Регіональному інформаційно-комп'ютерному центрі Рівненської ОДА, в якому навчалася з 2005 по 2007 роки.

У 2012 році закінчила філософський факультет Львівського національного університету ім. Франка, має магістерський ступінь з філософії. Заочно навчалася в аспірантурі.

Бобровська є випускницею Інституту громадського лідерства, а також пройшла стажування у Канадському парламенті. Це стало можливим завдяки канадсько-українській парламентській програмі. Понад місяць (у вересні — листопаді 2017 року) стажувалась у Жіночій раді державної адміністрації штату Массачусетс у Бостоні.

Громадська діяльність

З 2002 року Соломія Бобровська є членкинею Національної скаутської організації "Пласт". В рамках організації вона заснувала дівоче обʼєднання. З 2009 року приєдналася до ВМГО "Фундація регіональних ініціатив".

В період з 2012 по 2013 рр. була активісткою Громадського руху ЧЕСНО. У 2018 — 2019 роках очолювала ГО "Українська Основа". Є співзасновницею громадських ініціатив "Євромайдан SOS" та "Допомога ДПСУ".

Переможець номінації "За гідний вчинок" волонтер Соломія Бобровська на врученні волонтерської премії "Євромайдан SOS", 2014 р.
Переможець номінації "За гідний вчинок" волонтер Соломія Бобровська на врученні волонтерської премії "Євромайдан SOS", 2014 р. / УНІАН

В різні роки координувала проєкти ГО "Центр громадянських свобод".

Має кілька відзнак і нагород, зокрема, медаль "За жертовність і любов до України" (УПЦ Київського патріархату) і памʼятну медаль "Захиснику Батьківщини" (Державна прикордонна служба).

Народний депутат Мустафа Найєм, голова правління ГО "Антикорупційний штаб" Галина Янченко, громадський активіст Соломія Бобровська і глава "Центру політико-правових досліджень" Михайло Лев під час презентації громадської "Ініціативи реальних дій", 2017 р.
Народний депутат Мустафа Найєм, голова правління ГО "Антикорупційний штаб" Галина Янченко, громадський активіст Соломія Бобровська і глава "Центру політико-правових досліджень" Михайло Лев під час презентації громадської "Ініціативи реальних дій", 2017 р. / УНІАН

Карʼєра

З квітня по грудень 2014 року Соломія Бобровська була помічницею віцепремʼєр-міністра з гуманітарних питань Олександра Сича.

У жовтні 2015 року вона приєдналася до команди тодішнього голови Одеської ОДА Михайла Саакашвілі, працювала його радницею. З квітня 2016 до січня 2017 року — заступниця голови облдержадміністрації.

Соломія Бобровська - радниця Михайла Саакашвілі
Соломія Бобровська - радниця Михайла Саакашвілі

В день звільнення Саакашвілі з посади, 9 листопада 2016 року, Бобровську призначили виконувачкою обовʼязків голови Одеської ОДА. Вона стала наймолодшою в історії України очільницею області — на той час їй було 26 років. 12 січня 2017 р. на цій посаді її змінив Максим Степанов, який за три роки стане міністром охорони здоровʼя.

Під час виконання обовʼязків голови ОДА Бобровська особливо запамʼяталася принциповою позицією щодо перейменування "радянських" вулиць в Одесі та області. Основними опонентами Бобровської у цьому були проросійські сили, зокрема "Опозиційний блок". Разом з тим її дії знайшли підтримку з боку "Правого сектору" й ВО "Свобода".

Влітку 2018 року Бобровська приєдналася до команди "Громадянської позиції", підтримавши кандидатуру Анатолія Гриценка на виборах президента України.

Верховна Рада

На позачергових парламентських виборах 2019 року Соломія Бобровська була обрана народним депутатом від партії "Голос" (№9 у партійному списку). На момент обрання — виконавчий директор ГО "Українська Основа", член ПП "Голос". Дата набуття депутатських повноважень — 29 серпня.

У Верховній Раді IX скликання нардепка обіймає посаду секретаря Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.

Ярослав Юрчишин, Соломія Бобровська і Андрій Шараскін під час презентації партії "Голос", 2019 р.
Ярослав Юрчишин, Соломія Бобровська і Андрій Шараскін під час презентації партії "Голос", 2019 р. / УНІАН

Також вона є заступником голови ТСК для здійснення парламентського контролю за розслідуваннями нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів, членкинею міжпарламентської ради Україна-НАТО, заступником голови Постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО; входить до складу кількох груп з міжпарламентських звʼязків, зокрема із Німеччиною та Канадою.

За даними станом на кінець липня 2021 року Бобровська долучилася до створення понад 150 законодавчих ініціатив, подала 65 поправок до 10 законопроєктів, направила 52 депутатські запити і понад 120 разів виступила в Раді (частіше з місця).

У депутатки 22 помічники, однак лише двоє з них працюють на постійній основі за строковим трудовим договором. Всі інші допомагають на громадських засадах.

За даними аналітичного порталу "Слово і Діло", Бобровська поки що виконала 15% своїх передвиборчих обіцянок.

Під час виступу в Верховній Раді
Під час виступу в Верховній Раді / УНІАН

Компромат і скандали

Татова донька

Під час роботи помічницею віцепремʼєра Олександра Сича Соломія Бобровська неодноразово наражалася на критику через відсутність відповідного досвіду. У ЗМІ часто звучали звинувачення у тому, що молода жінка отримала посаду завдяки звʼязкам свого батька Анатолія Бобровського, відомого освітянина і депутата Тернопільської ради від "Свободи". Примітно, що Сич сам уродженець Рівненської області, а також є заступником голови ВО" Свобода" з ідеологічних питань.

Бобровська відкидала усі звинувачення у "кумівстві". Одного разу вона заявила, що батько привчив її до того, що "використовувати свої звʼязки для карʼєри — неправильно".

Наратив про вандалізм

Нардепка неодноразово брала участь в акціях на підтримку одеського активіста Сергія Стерненка, а також звинувачених у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Коментуючи реакцію влади та силовиків на акцію біля Офісу президента 20 березня 2021 року, Бобровська заявила, що "парламент 9-го скликання скотився до рівня мандруючих дверей ОПУ".

"Наратив "проти вандалізму" любили використовувати у 2013 році на Антимайдані. Серед прихильників Януковича якраз ширилась теза "який гарний Київ зруйнували". Отакі важливі вікна та фасади", — написала вона у себе в Facebook.

Соломія Бобровська на акції протесту біля Офісу президента / Facebook Solomiia Bobrovska
Соломія Бобровська на акції протесту біля Офісу президента / Facebook Solomiia Bobrovska

Відео про борщ

26 квітня 2021 року Бобровська оприлюднила у себе на сторінці в Facebook відео, на якому курсанти одного з військових навчальних закладів нібито виявили у борщі, яким їх годували, щось на зразок ракоподібних.

У Міноборони звинуватили нардепку в поширенні дезінформації, однак провели перевірку вказаного навчального закладу. Згодом керівництво міністерства прийшло до висновку, що відеоролик начебто "сфальсифікований проросійськими блогерами та інтернет-виданнями".

Бобровська не видалила запис зі своєї сторінки.

"Справедливість" vs "Голос"

16 червня 2021 року 10 депутатів фракції "Голос", тобто половина усього її складу, оголосили про створення обʼєднання "Справедливість". Серед них була й Бобровська. Нардепи звинуватили керівників партії та фракції Кіру Рудик та Ярослава Железняка в тому, що вони "використовують політсилу для самопіару" та "підігрують владі".

Соломія Бобровська
допис у Facebook 16 червня 2021 р.

Ми достатньо довго намагалися знайти компроміс, але засідання фракції не відбуваються вже понад три місяці. Тому ми разом з колегами висловили недовіру голові фракції [...] Що стосується голови партії, Кіри Рудик, то ми вважаємо неприпустимою узурпацію влади, яка відбулася. Одноосібний фінансовий контроль, таємні домовленості, а також прогули засідань Ради [...] Ми ініціюємо виключення Рудик з фракції.

Конфлікт всередині політичної партії загострила ситуація, яка виникла напередодні. На пленарному засіданні 15 червня до порядку денного було внесено законопроєкти №№ 5554 і 5554-1 про скасування обовʼязкової української мови на телебаченні. Це стало можливим завдяки голосуванню деяких представників фракції "Голос". Бобровська була відсутня на тому засіданні.

29 липня, в день зʼїзду "Голосу", семеро народних депутатів на знак протесту проти "захоплення влади Кірою Рудик" написали заяви про вихід з партії. Бобровська опинилася серед "бунтарів".

"Вийшла з партії "Голос", яку колись будувала на початках і яку зруйнували", — прокоментувала вона.

Соломія Бобровська та інші депутати партії "Голос" на трибуні Верховної Ради, 2020 р.
Соломія Бобровська та інші депутати партії "Голос" на трибуні Верховної Ради, 2020 р. / УНІАН

Оренда квартири в Києві

Соломія Бобровська орендує у Києві квартиру площею 62,6 кв. м. Житло знаходиться у власності громадянки України Осетинської Ганни Анатоліївни.

В Єдиному реєстрі адвокатів України вказано, що людина з такими даними має адвокатське свідоцтво, видане Київською обласною КДКА. Ймовірно, це дочка колишнього заступника голови Вищого господарського суду України Анатолія Йосиповича Осетинського. Влітку 2021 року жінка фігурувала у кількох журналістських розслідуваннях щодо мешканців державних дач, розташованих в елітній місцині Конча-Заспа під Києвом.

Список користувачів держдачами в Конча-Заспі/СтопКор
Список користувачів держдачами в Конча-Заспі/СтопКор

З відкритих джерел відомо, що Ганна Осетинська працює в юридичній компанії CTRL. Одним з її партнерів є відомий адвокат Андрій Смирнов, який захищав колишнього міністра юстиції Олену Лукаш, а також, за даними ЗМІ, активно підтримує головного редактора інтернет-видання "Страна.ua" Ігоря Гужву.

Родинні звʼязки

У відкритих джерелах інформація про особисте життя Соломії Бобровської відсутня. За офіційними даними, вона незаміжня, дітей не має.

Батько: Анатолій Леонідович Бобровський, професор Рівненського державного гуманітарного університету. Був депутатом Тернопільської міської ради VI скликання у складі фракції ВО "Свобода".

Мати: Наталя Василівна Бобровська.

Рідний брат: Тарас Анатолійович Бобровський, кандидат політичних наук. Працював в Адміністрації Державної прикордонної служби України.

Соломія Бобровська / dumskaya.net
Соломія Бобровська / dumskaya.net

Доходи і статки

В декларації про доходи за 2020 рік вказано, що Соломія Бобровська зареєстрована і проживає в місті Рівне.

Обʼєкти нерухомості. В спільній власності нардепки, її батьків та брата (у всіх по 25%) знаходиться житловий будинок у Рівному загальною площею 186,7 кв. м. Дата набуття права — 16 січня 1996 року, вартість обʼєкта не вказана.

Бобровська володіє квартирою 66,5 кв. м (у Рівному), вартість якої на жовтень 2017 року оцінювалася у 48 900 грн. Також на неї записана земельна ділянка в обласному центрі площею 479 кв. м. Вартість ділянки не вказана.

У Києві депутатка орендує квартиру (62,6 кв. м) у Ганни Анатоліївни Осетинської (детальніше про неї читайте в розділі "Скандали").

Транспортні засоби. Нардепка задекларувала автомобіль BMW X3 2012 року випуску за 140 875 грн.

Доходи. Протягом року Бобровська заробила у Верховній Раді 507 018 грн. Ще 26 019 грн вона отримала від БО "Благодійний фонд родини Богдана Гаврилишина".

Це всі доходи, які оприлюднені в декларації.

Грошові активи. Готівкою депутатка зберігає 19 500 доларів США. На рахунку в "ПриватБанку" вона тримає 216 282 грн.

Інформації про фінансові зобовʼязання та видатки в декларації представниці "Голосу" немає.

Соцмережі

Соломія Бобровська доволі активна у соцмережах. Вона має дві сторінки у Facebook: робочу й особисту.

Станом на кінець липня 2021 року на першу сторінку підписано 3 345 користувачів, ще понад 3 000 поставили позначку "подобається". Друга сторінка нардепки користується більшою популярністю — на неї підписано 12 730 осіб.

Сторінка Бобровської в Instagram має понад 2160 підписників.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua