• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Демократи США передумали бити по "Північному потоку-2" санкціями, — Politico

Топдемократи в Сенаті США послідовно підтримували санкції проти російського газопроводу "Північний потік-2", але зараз готові послабити тиск на президента Джо Байдена у зв'язку з переговорами з Кремлем і можуть не підтримати проєкт, який би змусив його застосувати санкції

Північний потік-2
Північний потік-2 / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у публікації Politico, передає "ДС".

Наступного тижня в Сенаті мають голосувати за проєкт сенатора-республіканця Теда Круза, який змусив би Байдена застосувати санкції проти "Північного потоку-2".

У середу від сенаторів-демократів прозвучали сигнали про те, що вони змінили позицію, щоби не послаблювати позиції президента – враховуючи переговори з Кремлем, які тривають. Вони вважають, що проєкт Круза нашкодив би Байдену зараз, коли йому важливо демонструвати єдність із європейськими союзниками, а також відібрав би можливість використати "Північний потік-2" як важливий елемент тиску в переговорах із Росією.

Отже, проєкту може вистачити необхідної кількості голосів для подолання порогу в 60 голосів.

"Наразі для нас дуже важливо тісно співпрацювати з нашими союзниками, і Німеччина є одним із дуже важливих союзників. Тому я вважаю, що зараз для такої поправки невдалий час", — сказала сенаторка Джин Шахін.

Раніше практично всі сенатори з обох партій підтримували санкції, викладені в проєкті Круза, і Шахін також була одним із їхніх ключових прихильників.

Сенатор-демократ Кріс Мерфі, член сенатського комітету із закордонних справ, розповів, що він намагається "завернути" проєкт Круза, бо той ускладнив би відносини з європейцями тоді, коли важливо спільно протидіяти агресивній поведінці Росії.

"Вбивати клин у трансатлантичні відносини зараз – це не продуктивно, якщо наша кінцева мета – врятувати Україну від вторгнення", – сказав він.

Лише один демократ із тих, з якими поспілкувалися журналісти, – Річард Бламентал – сказав, що голосуватиме "за".

"Це точно правильна річ, тому для мене це не буде складним голосуванням", — заявив він.

Тед Круз не приймає аргументи демократів, заявивши, що вони хочуть просто підтримати Байдена, поставивши партійну відданість вище за інтереси США.

"Єдина проблема з проєктом у тому, що президентом зараз є демократ. Вони голосували "за", коли президентом був Трамп, і якби президентом усе ще був Трамп, кожен демократ підтримав би проєкт", — заявив він.

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін стверджує, що Україна би виграла від запуску "Північного потоку-2" за рахунок зниження цін на спотовому ринку Європи, звідки країна закуповує для себе газ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua