• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Кабмін оголосив незадовільною роботу "Укргідроенерго", незважаючи на рекордний прибуток

Кабінет міністрів визнав незадовільною роботу у 2020 році Приватного акціонерного товариства "Укргідроенерго", яке перевиконало план в чотири рази і заплатить до бюджету рекордні 2 млрд грн дивідендів.

Реклама на dsnews.ua

Як розповіла на своїй сторінці в Facebook незалежний член наглядової ради "Укргідроенерго" Наталія Микольська, відповідне рішення було прийнято урядом 28 квітня, але опублікували його лише сьогодні, повідомляє "ДС".

"Компанія і Наглядова рада виконали і перевиконали встановлені акціонером показники КРІ", — заявила Микольська.

Так, чистий прибуток "Укргідроенерго" становить понад 4 млрд гривень і перевищив запланований в 4,7 рази (кращий результат діяльності компанії за весь час її існування), коефіцієнт фінансової стійкості компанії склав 2,7 при встановленому нормативі 1,0, а показник рентабельності ЕВІТDA склав 51,2% і вдвічі перевищив встановлений показник.

Як зазначила Микольська, за підсумками 2020 року Укргідроенерго заплатить до державного бюджету рекордні дивіденди в сумі понад 2 млрд. гривень.

"Звітність компанії підтверджена незалежним аудитором — міжнародною аудиторською компанією" Грант Торнтон Легіс", — заявила Микольська.

Як писала "ДС", 28 квітня Кабмін звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління НАК "Нафтогаз" за невиконання плану по зростанню видобутку і великі збитки в 2020 році. Крім того, КМУ припинив повноваження незалежних членів Наглядової ради НАК, представників держави в наглядовій раді НАК "Нафтогаз України". У відповідь всі члени наглядової ради "Нафтогазу" подали письмові повідомлення про дострокове припинення своїх повноважень — вона набуде чинності 14 травня 2021 року.

28 квітня Кабмін призначив Юрія Вітренка головою правління НАК "Нафтогаз України".

В Євросоюзі висловили серйозну стурбованість у зв'язку з останніми змінами в керівництві НАК "Нафтогаз України". Стурбований "вигнанням шанованих експертів" з правління "Нафтогазу" і Держдеп США.

1 травня через зміщення Андрія Коболєва з посади голови правління "Нафтогазу" без дотримання законних процедур з України відкликали постійного радника МВФ.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua