• USD 36.6
  • EUR 38.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Крила перемоги. Як Cosmolot допомагає військовим і створює авіафлот ударних дронів

Компанія COSMOLOT опікується безпекою співробітників, а також системно допомагає військовим і винахідникам, щоб наблизити перемогу над ворогом

COSMOLOT став першим комерційним брендом, який підтримав виробників ударних БПЛА Punisher
COSMOLOT став першим комерційним брендом, який підтримав виробників ударних БПЛА Punisher
Реклама на dsnews.ua

Пріоритетом COSMOLOT завжди була відповідальність. Ще до початку повномасштабного вторгнення компанія уважно слідкувала за новинами та аналізувала заяви міжнародних ЗМІ. Головним завданням на той момент була безпека кожного співробітника. COSMOLOT превентивно мінімізував паніку та провів низку заходів: компанія організувала робочий простір на заході України та знайшла помешкання у Тернополі для тих співробітників, які евакуювались із небезпечних місць.

В інших містах компанія допомагала оплачувати житло протягом тижня. Команда юристів допомагала родинам співробітників з питаннями виїзду за кордон. Жодних скорочень навіть у часи невизначеності не відбулось. Навпаки, вже у квітні COSMOLOT почав створювати нові робочі місця. Команду в компанії вважають найважливішою цінністю, саме тому ставлять пріоритет побудувати не просто робочі процеси, а й опору для своїх людей у скрутні часи. Невесні 2022 р. HR-команда COSMOLOT створила програму mental health, за якою співробітники можуть за бажанням безкоштовно співпрацювати з психологом. Програма має позитивні відгуки від працівників, за їх словами, це допомагає піклуватися про внутрішній стан. Крім того, в компанії регулярно проводять пізнавальні та освітні лекції для співробітників.

Розвиток благодійності

Компанія системно підтримує та допомагає ЗСУ. У перші дні війни компанія задонатила 1 млн грн фонду "Повернись живим". З того часу напрямок допомоги військовим став регулярним.

Крім постійного відрахування коштів фондам, COSMOLOT створив низку благодійних турнірів та закликав українців допомагати ЗСУ у власних комунікаційних кампаніях.

Загалом протягом року компанією у фонди на кшталт "Повернись живим" та UNITED24 було перераховано понад 17 млн грн. Також близько 8 млн грн COSMOLOT витратив на точкову допомогу: з самого початку повномасштабного вторгнення до компанії по допомогу звертались клієнти, які вступили до лав ЗСУ, співробітники та їх родичі, що пішли захищати країну. Так, COSMOLOT вдалось закупити та передати різним підрозділам автомобілі, рації, тепловізори, супутники Starlink та інше різноманітне екіпірування. Деякі співробітники почали волонтерити та збирати на потреби окремих бригад. Наприклад, продакт-спеціалістці Анні Чуднівець вдалося зібрати гроші на 15 автомобілів, понад 10 тепловізорів та велику кількість іншого обладнання. А компанія системно підтримує ці ініціативи і бере участь у зборах.

Реклама на dsnews.ua

Дуже швидко благодійний напрямок вийшов на новий рівень, і компанія створила власні масштабні проєкти. Там вважають, що допомагати фронту — це обов’язок кожного відповідального бізнесу. COSMOLOT став першим комерційним брендом, який підтримав виробників ударних БПЛА Punisher. Його співпраця з Punisher почалася з підтримки виготовлення трьох дронів та комплектуючих до них, які були передані ЗСУ. Але невдовзі співпраця з винахідниками переросла у створення першого авіафлоту ударних дронів — Cosmolot Airlines. Авіафлот вартістю 100 млн грн — це 50 модернізованих БПЛА Punisher нового покоління з інноваційною технологією, яка стійка до РЕБ та дозволяє нищити ворога у глибокому тилу. Кошти на створення повітряного флоту компанія виділила із власного прибутку.

Сміливі створюють майбутнє

У COSMOLOT вірять, що саме новітні технології та інноваційні винаходи здатні подолати ворога. Крім того, економічна складова розвитку українського винахідництва допоможе загальному розвитку країни. Наприкінці минулого року компанія ініціювала створення платформи Brave Inventors з метою суттєвої допомоги фронту та розвитку українського винахідництва. Наразі Brave Inventors перетворилась в єдиний хаб для всіх зацікавлених в наближенні перемоги сторін.

Платформа Brave Inventors:

  • Залучила вже понад 50 команд-винахідників. Серед розробок: ударні та розвідувальні дрони, позашляховики, медичне обладнання, роботизовані сапери та багато інших винаходів. Більшість винаходів вже неодноразово тестувалася в реальних умовах передової та мають позитивні відгуки від ЗСУ.
  • Дозволяє заручилася підтримкою партнерів. Конструкторське Бюро "Берил" допомагає з експертизою виробів та аудитом проєктів. Національна агенція стратегічних комунікацій підтримує винахідників на інформаційному рівні серед зацікавлених організацій, а Центр оборонних інновацій DEUS поширює інформацію про винахідників серед оборонних структур та допомагає з обліковими процесами.
  • Допомагає залучити фінансування. Понад 300 000 грн вже залучено винахідниками проєкту.
  • Популяризує українське винахідництво. Співпраця Brave Inventors з українськими та міжнародними ЗМІ дає потужну медійну та комунікаційну підтримку винахідникам. Головна мета — залучити якомога більше потенційних інвесторів та партнерів проєкту. Стимулюючи розвиток винахідництва зараз, Brave Inventors допомагає фронту дієвими українськими розробками та створює плацдарм для майбутнього зростання економіки завдяки військово-промисловій галузі.
    Реклама на dsnews.ua