• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Нацбанк заборонив банкам та обмінникам відмовляти в обміні старих банкнот

Національний банк заборонив банкам та небанківським установам відмовляти клієнтам у обміні іноземної валюти, яка за дизайном і елементами захисту повністю відповідає зразкам, та справжність якої підтверджена з використанням відповідного обладнання

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє пресслужба регулятора, передає "ДС".

Так, Національний банк ухвалив зміни до нормативно-правої бази, якими скасовано перелік ознак незначного зношення банкнот. З усіма без винятку банкнотами іноземної валюти, крім значно зношених чи пошкоджених, мають здійснюватися валютно-обмінні операції.

Крім того, всі банкноти іноземної валюти, справжність яких підтверджена з використанням лічильників та детекторів, повинні прийматися до обміну. Це виключає вплив "людського фактору" на визначення ступеня зношеності банкноти.

Регулятор заборонив банкам та небанківським установам відмовляти клієнтам у обміні іноземної валюти, яка за дизайном і елементами захисту повністю відповідає зразкам та описам іноземних центральних банків, та справжність якої підтверджена з використанням відповідного обладнання.

З банкнотами, які мають ознаки значного зношення, мають здійснюватися операції інкасо за тарифами банків та небанківських фінансової установ. Банки та небанківські установи, які проводять такі операції, повинні обов’язково розмістити в касі в доступному для клієнтів місці чіткий перелік ознак значного зношення банкнот, тарифи інкасо.

Банкам та небанківським установам під час здійснення валютно-обмінних операцій заборонено встановлювати обмеження щодо номіналу та року емісії банкнот іноземної валюти, які є законним платіжним засобом на території відповідної іноземної держави.

Як повідомляла "ДС", раніше у Нацбанку заявили, що не запроваджували жодних заборон на здійснення валютно-обмінних операцій із банкнотами з ознаками зношення чи старих років емісії

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua