• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Німеччина і Росія почала консультації щодо транзиту газу через Україну

Віцепремʼєр-міністр Росії Олександр Новак зустрівся з уповноваженим Уряду ФРН з питань газового транзиту через Україну Георгом Графом Вальдерзеє

Реклама на dsnews.ua

Зустріч відбулася в Німеччині 8 вересня, інформує "ДС" із посиланням на російські ЗМІ.

В ході робочої зустрічі було обговорено можливість використання українського транзитного маршруту після 2024 року. Сторони домовилися продовжити відповідні консультації.

"Німеччина була, є і залишиться в майбутньому головним партнером для російського ПЕК на європейському напрямку", — цитує слова Новака ТАСС.

Раніше повідомлялося, що поставки газу по газопроводу "Північний потік-2" можуть початися вже 1 жовтня. Завершити будівництво газопроводу можуть найближчими днями.

Як писала "ДС", під час візиту в США президент Володимир Зеленський заявив, що Україна розраховує на гарантії з боку Сполучених Штатів у разі добудови та введення в експлуатацію російського газопроводу "Північний поток-2" (Nord Stream 2). Раніше він також заявляв, що Україна не погоджується на формат узгодженої позиції щодо "Північного потоку-2" між Німеччиною та США.

Нагадаємо, наразі будівництво газопроводу Nord Stream 2 ("Північний потік-2") майже завершено. 21 липня США та Німеччина офіційно домовились про його завершення, опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні.

Україна та Польща відреагували спільною заявою, запевнивши, що працюватимуть разом зі своїми союзниками та партнерами над протидією запуску "Північного потоку-2", допоки не будуть розроблені рішення для подолання безпекової кризи, повʼязаної із газопроводом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua