• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Вітренко назвав найкращу гарантію транзиту газу через Україну

Найкращою та найнадійнішою гарантією транзиту газу через територію України є контракти з європейськими газовими компаніями

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив голова НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко в ефірі ток-шоу "Право на владу", інформує "ДС".

"Найкраща гарантія — це контракти з європейськими компаніями", — підкреслив Вітренко.

За його словами, переговори в цьому напрямку "вже скоро відбудуться".

"Ми зараз чекаємо на обіцяні консультації на технічному рівні. Це будуть переговори, які повинні організувати німці. Ми на цих переговорах будемо говорити з європейськими компаніями про конкретні контракти на транзит газу через Україну. Це і є гарантії. Якщо ці контракти будуть порушені, ми підемо до європейських судів", — зазначив керівник НАК.

Водночас Вітренко наголосив, що Україна не проти продовження контракту з Росією на транзит газу ще на 10 років, але не вважає цю домовленість гарною гарантією.

Як писала "ДС", під час візиту в США президент Володимир Зеленський заявив, що Україна розраховує на гарантії з боку Сполучених Штатів у разі добудови та введення в експлуатацію російського газопроводу "Північний поток-2" (Nord Stream 2). Раніше він також заявляв, що Україна не погоджується на формат узгодженої позиції щодо "Північного потоку-2" між Німеччиною та США.

Нагадаємо, наразі будівництво газопроводу Nord Stream 2 ("Північний потік-2") майже завершено. 21 липня США та Німеччина офіційно домовились про його завершення, опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні.

Україна та Польща відреагували спільною заявою, запевнивши, що працюватимуть разом зі своїми союзниками та партнерами над протидією запуску "Північного потоку-2", допоки не будуть розроблені рішення для подолання безпекової кризи, повʼязаної із газопроводом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua