• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Росія пустила газ в Угорщину, зупинивши транзит через Україну

Російський монополіст "Газпром" зупинив транзит газу через Україну в напрямку Угорщини

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні на Facebook-сторінці Оператора ГТС України, передає "ДС".

Відзначається, що заявки на транзит газу не надійшли, незважаючи на те, що потужності з України на вихід до Угорщини законтрактовані на весь газовий рік (з 01.10.2021 по 30.09.2022) у розмірі 24,6 млн куб. м на добу.

Гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон в черговий раз підкреслив, що українська сторона жодного разу протягом десятиліть транспортування газу не порушувала своїх зобов'язань перед Угорщиною.

"Монополізація газових маршрутів "Газпромом ", яку ми зараз спостерігаємо, ставить питання про основоположні принципи функціонування газових ринків ЄС — конкурентність та прозорість. Посилення домінуючого положення одного гравця і використання ним важелів впливу в очевидно політичних цілях на тлі шокуючого зростання цін на газ в Європі повинно бути зупинено", — зазначив Макогон.

Як писала "ДС", 27 вересня Росія і Угорщина підписали контракт на поставку газу в обхід території України. Термін дії договору становить 15 років. Оператор ГТС уже заявив, що новий газовий контракт між Росією і Угорщиною може призвести до повної зупинки транзиту "блакитного палива" територією України.

Згодом Міністерство закордонних справ викликало посла Угорщини в Україні, щоб донести позицію української сторони в питанні цього газового контракту. У МЗС, зокрема, заявили, що Україна наполягатиме на тому, що нова угода Угорщини з "Газпромом" завдає серйозного удару українсько-угорським відносинам, а також підриває національну безпеку країни та енергетичної безпеки Європи.

Міністр енергетики Герман Галущенко надав європейському комісару з питань енергетики Кадрі Сімсон офіційну позицію Києва за контрактом на поставку російського газу в Угорщину в обхід України.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua