• USD 26.7
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Сьогодні у завтрашній день: чотирьом членам правління "Нафтогазу" вже виписали премії за поточний рік

Наглядова рада Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" на засіданні 25 червня вже визначила розміри винагород чотирьом членам правління НАК, позитивно оцінивши підсумки їх роботи в поточному році

Логотип НАК "Нафтогаз"
Логотип НАК "Нафтогаз" / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили в Департаменті з інтегрованих комунікацій Нафтогазу у відповідь на інформаційний запит УНІАН, передає "ДС"

Йдеться про членів правління НАКу Отто Арнолда Ватерландера, Петруса Стефануса ван Дріла, Сергія Перелому та Ярослава Теклюка.

"Крім того, наглядова рада прийняла рішення, що Компанія має затвердити загальні умови банківської гарантії як механізм забезпечення виконання нею зобов'язань щодо виплати премій за підсумками роботи за рік, премій за реалізацію цілей у середньострокових проєктах, а також обсягів вихідної допомоги відповідно до умов трудових договорів для вищезгаданих членів правління", — зазначили в Департаменті.

У компанії уточнюють, що загальна сума премій становить близько 126 млн грн (розмір 17 місячних окладів членів правління, які обіймають низку посад у Групі Нафтогаз).

Разом із сумою потенційної вихідної допомоги (12 місячних окладів) сума, яку Компанія має зараз виділити для покриття цих виплат безвідкличною банківською гарантією, становить близько 215 млн грн до оподаткування, що дорівнює 29 місячним окладам кожного зі згаданих вище членів правління, що обіймають низку посад в Групі Нафтогаз, та близько 173 млн грн після оподаткування.

Банківська гарантія має бути здійснена 15 грудня 2021 року, або, а в разі припинення трудового договору з відповідним працівником – протягом 2021 року.

У рішенні окремо зазначено, що результати діяльності протягом II півріччя 2021 року не враховуються та мають ще оцінюватися наглядовою радою.

"Тобто логічно припустити, що наглядова рада може визначити премії за роботу відповідних членів правління у другому півріччі 2021 року чи за підсумками роботи за 2021 рік. Так само зазначається, що в премії за реалізацію цілей у середньострокових проектах не враховуються результати діяльності протягом решти 2021 року та 2022 року. Отже, можливе прийняття рішень з боку наглядової ради щодо надання і таких премій", — йдеться у відповіді на запит.

З отриманих документів випливає, що розглядати питання про виконанням відповідного рішення наглядової ради треба з огляду на ряд фактів: досі не затверджено положення про винагороду членів виконавчого органу компанії; розмір премій визначено за підсумками роботи за 2021 рік, хоча він ще не закінчився; фінансова звітність за I півріччя 2021 року ще не готова; інші працівники НАКу не мають схожих умов винагороди; у фінплані Нафтогазу не закладено суму для забезпечення такої банківської гарантії.

Нагадаємо, глава наглядової ради НАК "Нафтогаз України" Клер Споттісвуд через припис Національної агенції з питань запобігання корупції ініціювала відсторонення голови правління Юрія Вітренка.

У приписі глави НАЗК Олександра Новикова сказано, що Кабмін зобовʼязаний розірвати контракт з главою НАК "Нафтогаз" Юрієм Вітренком та скасувати відповідне розпорядження про його призначення керівником НАК, оскільки воно є незаконним.

Юрій Вітренко подав до Окружного адмінсуду позов з вимогою зупинити дію розпорядження НАЗК. Адмінсуд задовольнив позов Вітренка.

Національне агентство з питань запобігання корупції також подало позов до суду для припинення контракту між НАК "Нафтогаз України" і Юрієм Вітренком.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua