• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Окружний адмінсуд заблокував спроби НАЗК звільнити Вітренка

Окружний адміністративний суд Києва зупинив дію припису Національного агентства з питань запобігання корупції наглядовій раді НАК "Нафтогаз України" щодо розірвання контракту з головою наглядової ради Юрієм Вітренком

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Дане рішення суд ухвалив за позовом Вітренко до НАЗК, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу "Нафтогазу".

У НАК відзначили, що рішення ОАСК "логічно узгоджується із висновками міжнародної юридичної компанії, які є у розпорядженні Нафтогазу та свідчать, що НАЗК діяло з очевидними порушеннями закону".

В "Нафтогазі" підкреслили, що в разі виявлення порушень НАЗК мав подати позов до суду, а не направляти приписи. В даний час дії приписів НАЗК уряду і наглядовій раді "Нафтогазу" оскаржені в суді.

Як писала «ДС», 28 квітня Кабмін звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління НАК "Нафтогаз України" і призначив Юрія Вітренка. Коболєв заявив, що про свою відставку дізнався з повідомлень у ЗМІ. Національна компанія назвала рішення уряду про звільнення Коболєва "юридичної маніпуляцією".

3 травня незалежні члени наглядової ради НАК "Нафтогаз України" в своєму листі до премʼєр-міністра Дениса Шмигаля заявили, що призначення Вітренка відбувалося за наявності у останнього ознак конфлікту інтересів.

Глава наглядової ради НАК "Нафтогаз України" Клер Споттісвуд через припис Національної агенції з питань запобігання корупції ініціювала відсторонення голови правління Юрія Вітренка.

У приписі глави НАЗК Олександра Новікова сказано, що Кабмін зобовʼязаний розірвати контракт з главою НАК "Нафтогаз" Юрієм Вітренком і скасувати відповідне розпорядження про його призначення керівником НАК, оскільки воно є незаконним.

Юрій Вітренко подав до Окружного адмінсуду позов з вимогою зупинити дію розпорядження НАЗК.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua