• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Радник Зеленського сказав, коли Україна може отримати наступний транш МВФ

Україна може отримати другий транш від МВФ за чинною програмою у розмірі 2 млрд дол до вересня 2021 року

Олег Устенко
Олег Устенко
Реклама на dsnews.ua

Про це в ефірі каналу "Україна 24" заявив радник президента з економічних питань Олег Устенко, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"До вересня повинні отримати такий транш. А, якщо мати на увазі, що серпень є місяцем відпусток, то у нас є червень і липень, щоб ми отримали кошти. І це розуміємо не тільки ми в Києві, а й у Вашингтоні в центральному офісі МВФ", — сказав Устенко.

Радник Зеленського нагадав, що "МВФ зарезервував для України 5 млрд дол, 2,1 млрд дол з яких Україна вже отримала".

За його словами, наразі Україна веде з МВФ активні технічні консультації по отриманню чергового валютного траншу, в тому числі на рівні Кабміну, НБУ, Міністерства юстиції, Міністерства енергетики, а також Офісу президента.

"Ми очікуємо прогресу, мʼяч на нашій стороні. Ті законопроєкти, які ми повинні були прийняти для того, щоб отримати транш, що стосуються судової системи, її реформування та антикорупційної архітектури — перебувають зараз на розгляді в парламенті. Я вважаю, у нас є достатньо шансів для отримання коштів МВФ", — резюмував він.

Як писала "ДС", 12 лютого постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив, що місія Міжнародного валютного фонду завершила роботу в Україні. Сторони не змогли домовитися про перегляд програми Stand-by, за якою Україна мала отримати наступний транш.

Голова Комітету з питань фінансів і податкової політики Верховної Ради Данило Гетманцев заявив, що відсутність траншу МВФ у 2021 році не стане катастрофою для України.

Міністр фінансів Сергій Марченко зазначив, що Україні "вже некомфортно" без траншів МВФ.

Глава Національного банку України Кирило Шевченко заявив, що Україна може розраховувати на два транші МВФ, враховуючи більш тривалий процес переговорів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua