• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Німеччині вирішили відмовитися від експорту зброї в Казахстан

Влада Німеччини тимчасово припинила постачання продукції військового призначення до Казахстану через кризову ситуацію в країні

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні DW, передає "ДС".

Ніяких подробиць, крім того, що німецькою владою уже вжиті заходи, щоб експорт таких товарів до Казахстану більше не здійснювався, не повідомляється.

У 2021 році в Німеччині видали 25 ліцензій на постачання оборонної продукції до Казахстану загальною сумою близько 2,2 мільйона євро. Це невелика частина німецького експорту.

Казахстан не є одним з основних отримувачів німецької оборонної продукції, але, як свідчить, доповідь Боннського міжнародного центру конверсії (BICC) від грудня 2021 року, в останні роки Німеччина регулярно постачала туди мисливські та спортивні гвинтівки, системи технічної розвідки, легкі вертольоти, а також супутникове та ракетне паливо для космодрому Байконур.

Крім того, Казахстан закуповував німецькі пістолети. Зокрема, за даними BICC, німецька фірма Sig Sauer поставила кілька сотень пістолетів для служби безпеки колишнього президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва та спецпідрозділу боротьби з тероризмом "Аристан".

Як повідомляла "ДС", 2 січня розпочалися протести проти підвищення цін на газ, які охопили весь Казахстан. Втім, вимоги мітингувальників розширилися з часом, протестувальники бажають не лише відставки уряду, а й викорінення корупції. У ніч проти 5 січня протестувальники почали підпалювати поліцейські автомобілі, їм відповідали гумовими кулями.

5 січня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до ОДКБ за допомогою у придушенні антиурядових протестів у країні. ОДКБ погодилася направити війська до Казахстану. Російські військові 6 січня прибули до країни для виконання поставлених завдань. Також до країни прибула рота білоруських десантників. Вірменія та Киргизстан направили своїх "миротворців" у рамках місії ОДКБ. Парламент Таджикистану також схвалив відправлення своїх військ до Казахстану.

Міністерство внутрішніх справ Казахстану повідомляє, що за час протестів органи поліції затримали 4266 осіб, серед них іноземні громадяни. 26 протестувальників убито та 26 – поранено.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua