• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Угорщина припинила транзит газу через Україну

Транзит газу до Угорщини через територію України був припинений сьогодні, 3 жовтня

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані оператора газотранспортної системи Угорщини, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Згідно з інформацією на сайті оператора, прокачування газу через пункт "Берегово" на кордоні України з Угорщиною в цей день не припинялося і склало 4,823 мільйона кубометрів.

У той же час, ще 30 вересня воно було в 3,8 рази більше — 18,528 мільйона кубометрів.

У суботу, 2 жовтня, транзит знизився ще більше — в 2 рази в порівнянні з п'ятницею, до 2,31 мільйона кубометрів.

За оперативними даними угорського оператора ГТС FGSZ, 3 жовтня транзит газу через Україну в Угорщину в точці "Берегово" відсутній.

Як писала "ДС", 27 вересня Росія і Угорщина підписали контракт на поставку газу в обхід території України. Термін дії договору становить 15 років. Оператор ГТС уже заявив, що новий газовий контракт між Росією і Угорщиною може призвести до повної зупинки транзиту "блакитного палива" по території України.

Згодом Міністерство закордонних справ викликало посла Угорщини в Україні, щоб донести позицію української сторони в питанні цього газового контракту. У МЗС, зокрема, заявили, що Україна наполягатиме на тому, що нова угода Угорщини з "Газпромом" завдає серйозного удару українсько-угорським відносинам, а також підриває національну безпеку країни та енергетичної безпеки Європи.

Міністр енергетики Герман Галущенко надав європейському комісару з питань енергетики Кадрі Сімсон офіційну позицію Києва за контрактом на поставку російського газу в Угорщину в обхід України.

Українська сторона через припинення транзиту газу до Угорщини переорієнтує реверсні поставки на польське, словацьке та румунське напрямки.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua