• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Україна через контракт Угорщини з Росією переорієнтує реверс газу

Українська сторона через припинення транзиту газу до Угорщини переорієнтує реверсні поставки на польський, словацький та румунський напрямки

Україна переорієнтує реверсні поставки газу
Україна переорієнтує реверсні поставки газу / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила директорка з питань взаємодії з держорганами та міжнародними організаціями Оператора ГТС Ольга Белькова в ефрі "Україна 24", передає "ДС".

За її словами, угорський напрямок був одним з найбільш перспективних для того, щоб імпортувати газ в режимі віртуального реверсу до України.

"На жаль, наша система і сьогоднішня ситуація така, що без наявності фізичного транзиту ми втрачаємо можливості віртуального реверсу… Відповідно, зараз ми обмежені у своїх можливостях і будемо змушені переорієнтувати всі свої угоди на інші точки з'єднання — з Польщею, Румунією, Словаччиною", — додала Белькова.

Як писала "ДС", 27 вересня Росія і Угорщина підписали контракт на поставку газу в обхід території України. Термін дії договору становить 15 років. Оператор ГТС уже заявив, що новий газовий контракт між Росією і Угорщиною може призвести до повної зупинки транзиту "блакитного палива" територією України.

Згодом Міністерство закордонних справ викликало посла Угорщини в Україні, щоб донести позицію української сторони в питанні цього газового контракту. У МЗС, зокрема, заявили, що Україна наполягатиме на тому, що нова угода Угорщини з "Газпромом" завдає серйозного удару українсько-угорським відносинам, а також підриває національну безпеку країни та енергетичної безпеки Європи.

Міністр енергетики Герман Галущенко надав європейському комісару з питань енергетики Кадрі Сімсон офіційну позицію Києва за контрактом на поставку російського газу в Угорщину в обхід України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua