• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Угорщина відновила транзит газу через Україну

Увечері в неділю, 3 жовтня, транзит газу до Угорщини через територію України відновився

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані оператора газотранспортної системи Угорщини, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Так, потік газу через пункт "Берегово" на українсько-угорському кордоні становить трохи більше 200 тисяч кубометрів на годину.

Нагадаємо, протягом дня, 3 жовтня, прокачування газу через українсько-угорський кордон було відсутнє.

Як писала "ДС", 27 вересня Росія і Угорщина підписали контракт на поставку газу в обхід території України. Термін дії договору становить 15 років. Оператор ГТС уже заявив, що новий газовий контракт між Росією і Угорщиною може призвести до повної зупинки транзиту "блакитного палива" по території України.

Згодом Міністерство закордонних справ викликало посла Угорщини в Україні, щоб донести позицію української сторони в питанні цього газового контракту. У МЗС, зокрема, заявили, що Україна наполягатиме на тому, що нова угода Угорщини з "Газпромом" завдає серйозного удару українсько-угорським відносинам, а також підриває національну безпеку країни та енергетичної безпеки Європи.

Міністр енергетики Герман Галущенко надав європейському комісару з питань енергетики Кадрі Сімсон офіційну позицію Києва за контрактом на поставку російського газу в Угорщину в обхід України.

Українська сторона через припинення транзиту газу до Угорщини переорієнтує реверсні поставки на польське, словацьке та румунське напрямки.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua