• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Василь Губарець: Стоїмо на варті фармацевтичної оборони країни і приділяємо увагу стратегічним викликам

Директор з корпоративних комунікацій фармацевтичної компанії "Дарниця" про допомогу українцям, донорський рух, нові бренди ліків та екологічні ініціативи 

Василь Губарець
Василь Губарець
Реклама на dsnews.ua

— Які цінності лежать в основі діяльності компанії з погляду внеску у майбутнє країни?

— Найвища цінність компанії — піклування про людину. Наша мета — зробити життя кожного українця здоровим. Як відомо, здоров'я — ще далеко не все, але якщо його немає, не потрібно нічого.

Ще одна наша цінність — амбіційне лідерство. Ми найкращі у тому, що робимо — кожен і разом. Досягнувши високої мети, ми ставимо перед собою ще сміливіші цілі.

Відповідальність — ключова цінність компанії. Ми щоденно свідомо відповідаємо перед колегами, пацієнтами, медичною спільнотою, партнерами, суспільством і планетою.

Ми пишаємося здобутками, які нас сформували як лідерів і скеровують на подальший розвиток. Тож надбання — це ще одна наша цінність.

Ці та інші цінності дозволяють нам рухатися вперед та працювати для України і українців.

— Як "Дарниця" допомагає України відбивати ворога? Чим підтримуєте українське військо?

Реклама на dsnews.ua

По-перше, ми продовжуємо працювати, забезпечуючи українців якісними ліками. До речі, виробництво "Дарниці" відновилося у перші ж дні війни. В березні 2022 р. ми виготовили лікарських засобів на 60% довоєнного рівня, а в квітні вже вийшли на довоєнний рівень виробництва повністю. Попри війну, що триває, ми продовжуємо випускати нові бренди та розширювати географію ринків збуту.

Наприклад, "Дарниця" у І півріччі 2023 р. випустила 5 нових брендів (8 SKUs), з них 3 бренди (6 SKUs) власної розробки, 2 бренди (2 SKUs) — за ліцензією.

Крім того, "Дарниця" пройшла GMP- інспектування регуляторним органом Казахстану та підтвердила свою відповідність вимогам належної виробничої практики перед регуляторним органом Австралії (TGA), успішно пройшовши процедуру GMP Clearance. Також наша компанія отримала реєстрацію ін’єкційного лікарського засобу в Сінгапурі та почала відвантажувати свої препарати до Австралії та Гани.

По-друге, ми допомагаємо нашим воїнам і тим українцям, які потребують допомоги. Так, з початку року "Дарниця" передала 387 тис. упаковок ліків на суму 31,4 млн грн. Препарати отримали низка медичних закладів та військових частин по всій Україні, а також благодійні фонди, які забезпечують допомогою громадян та організації, зокрема на деокупованих територіях — всього майже 90 організацій. Водночас від початку великої війни було передано 2,6 млн упаковок на 233 млн грн.

По-третє, "Дарниця" стоїть на варті фармацевтичної оборони країни і приділяє увагу стратегічним викликам. Так, у квітні 2022 р. компанія зареєструвала препарат для захисту населення від радіації — "Калій Йодид-125-Дарниця". 10,7 млн доз передали державним установам безоплатно, повністю забезпечивши потреби країни.

— Які соціальні ініціативи реалізовує "Дарниця"? Як підтримує українців у тилу?

— Насамперед це донорський рух. Він у "Дарниці" має тривалу історію, адже піклування про людей є найвищою цінністю компанії. Цей рух розпочався у 1987 р. За 36 років до нього долучилися понад 1100 співробітників, які сумарно здали понад 450 літрів крові.

Сьогодні серед співробітників компанії є близько 50 постійних донорів, які мають досвід здачі крові протягом 5-10, а деякі — протягом 20 років.

В реаліях війни українці в тилу роблять усе можливе, щоб зберегти життя нашим захисникам. Водночас не слід забувати й про потреби цивільних, які стають жертвами ракетних обстрілів та артилерійських ударів — усім їм необхідна донорська кров. Потребують крові також пацієнти пологових будинків та відділень інтенсивної терапії. Між тим один донор може врятувати три життя, витративши лише 15 хвилин свого часу.

Торік ми заснували премію для фармацевтів — "ДарВідзнака". Так ми дякували героям фармацевтичної галузі, які щодня докладали зусиль для збереження здоров’я нації.

Війна триває. І фармацевтам потрібно щодня забезпечувати українців ліками, навіть коли земля фізично пливе з-під ніг, а небо падає ракетами на голову. Тож "ДарВідзнака" відбулася й цього року.

"ДарВідзнака" у 2023 р. присуджується в таких номінаціях:

  • "За надану допомогу";
  • "За роботу в гарячих точках";
  • "За відновлення роботи".

Лідер у кожній із цих номінацій отримає фінансову нагороду в розмірі 50 тис. грн. Переможці премії — справжні герої фармацевтичного фронту будуть оголошені уже незабаром — 15 вересня 2023 р.

— Які "екологічні" ініціативи ви реалізовуєте? Як компанія допомагає у ліквідації наслідків катастрофи на Каховській ГЕС?

— "Дарниця" має одне із найсучасніших виробництв. У компанії працюють найкращі фахівці та науковці, застосовуються новітні фармацевтичні технології. Ми піклуємося про довкілля і активно інвестуємо в проєкти з енергоефективності, щоб знизити споживання газу та води. Крім того, у "Дарниці" розвинена культура безпечної утилізації небезпечних відходів, які працівники можуть принести з дому і лишити у спеціальних "EcoBox". Збираємо:

  • відпрацьовані батарейки та акумулятори;
  • протерміновані ліки, які можна знайти в домашній аптечці;
  • відпрацьовані люмінесцентні лампи та ртутні термометри.

Наш колектив не забуває про базові "екологічні" звички — ми сортуємо сміття, використовуємо багаторазові торбинки, пляшки та стаканчики, відповідально використовує енергоресурси та воду.

Екологічна катастрофа на Каховський ГЕС, влаштована росією, — це зухвалий терористичний акт проти довкілля і людства.

"Дарниця" не могла лишитися осторонь цієї страшної біди. Ми відразу доставили на Херсонщину ліки та гуманітарну допомогу постраждалим від наслідків підриву окупантами дамби Каховської ГЕС.

Гуманітарний вантаж ліків від Дарниці на майже 300 тис. грн був доставлений у херсонські лікарні. Перелік препаратів був сформований за запитом місцевих закладів охорони здоров’я. Він містив протизастудні засоби, ліки проти інфекційних та кардіологічних захворювань.

"Дарниця" доставляє гуманітарний вантаж на Херсонщину
"Дарниця" доставляє гуманітарний вантаж на Херсонщину

У свою чергу команда "Дарниці" зібрала і передала те, що потребували постраждалі — харчі, ковдри, одяг для жінок, чоловіків, підлітків та дітей, предмети гігієни, корм для тварин, тачки, гумові чоботи, каністри, канати, лопати, мішки, подовжувачі.

Які ще цікаві проєкти ви реалізуєте? Яка їхня мета?

Працівники "Дарниці" — сумлінні та відповідальні. Жоден з працівників не може лишатися осторонь тих викликів, з якими зіткнулася сьогодні країна, адже, як ми уже зазначали, піклування про людину — найвища цінність компанії і її топовий пріоритет.

Працівники "Дарниці" служать у Силах оборони. Команда має спільноту "Ми разом" у внутрішній корпоративній соціальній мережі, де співробітники підтримують одне одного, в тому числі збираючи кошти на потреби співробітників, які захищають нашу країну. Колектив "Дарниці" від початку року передав 1,2 млн грн на потреби Сил оборони.

Ще один напрям — робота зі студентами. На ринку праці відчувається значний брак кваліфікованих спеціалістів. "Дарниця" активно працює зі студентською спільнотою. До прикладу, вона спільно з Ukrainian Pharmaceutical Student Association започаткувала програму PharmBuddy, за якою співробітники компанії стають менторами для студентів фармації. Це допоможе молодим фахівцям зрозуміти, як фармгалузь працює зсередини та які компетенції справді потрібні. 

Кожна шоста упаковка ліків в аптеках — виробництва "Дарниці". Які досягнення компанії в галузі медичних інновацій на українському ринку ви можете відзначити? Як нові ліки сприяють покращенню якості життя пацієнтів?

— У квітні 2022 р. Всесвітня Організація Охорони Здоров'я (ВООЗ) обрала "Дарницю" однією з 15 компаній-учасниць світового проєкту з трансферу мРНК-технологій виробництва вакцин, тобто вакцин нового покоління.

"Дарниця" зробила амбітний вибір і взяла на себе серйозне зобов'язання — разом з ВООЗ та іншими партнерами створити історію успіху вакцинології. Вважаємо це важливим досягненням на сьогодні.

Що стосується ліків, які сприяють покращанню якості життя українців, — то це всі препарати нашої компанії, адже кожен з них вирішує ту чи іншу проблему. Нагадаю, "Дарниця" випускає понад 180 препаратів з фокусом на кардіологію, неврологію та управління болем.

    Реклама на dsnews.ua