• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Вітренко "поставив хрест" на комерційних можливостях "Північного потоку-2"

Попри технічну готовність, російський газопровід "Північний потік-2" не зможе і не буде працювати як комерційний газогін

Юрій Вітренко/Укрінформ
Юрій Вітренко/Укрінформ
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив голова НАК "Нафтогаз Україна" Юрій Вітренко, інформує "ДС".

Він пояснив, що від стадії технічного запуску до комерційної експлуатації пройде чимало часу — в тому числі на процедури сертифікації компанії, яка обслуговує газопровід.

Нинішня ж компанія "Nord Stream AG", за словами Вітренко, "не відповідає європейським стандартам і не може пройти сертифікацію". Це означає, що газопровід не працюватиме для комерційної прокачування газу, пише Укрінформ.

Також глава "Нафтогазу" під час інспекції обʼєктів в Одесі та Одеській області нагадав, що наразі триває системна робота з США і європейськими країнами "щодо дієвого та ефективного накладення санкцій на компанії, які будували та експлуатують даний газопровід".

Раніше президент України Володимир Зеленський в інтервʼю іноземним ЗМІ заявив, що Україна не погоджується на формат узгодженої позиції щодо "Північного потоку-2" між Німеччиною та США.

Нагадаємо, наразі будівництво газопроводу Nord Stream 2 ("Північний потік-2") майже завершено. 21 липня США та Німеччина офіційно домовились про його завершення, опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні.

Україна та Польща відреагували спільною заявою, запевнивши, що працюватимуть разом зі своїми союзниками та партнерами над протидією запуску "Північного потоку-2", допоки не будуть розроблені рішення для подолання безпекової кризи, повʼязаної із газопроводом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua