• USD 27.5
  • EUR 32.4
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Володимир Костюк: Ми стали одними з ініціаторів розробки в Україні комплексної програми фармацевтичної безпеки

Виконавчий директор АТ «Фармак» про те, як компанія допомагає країні боротися з пандемією, а також про плани на майбутнє

Реклама на dsnews.ua

- В середині червня відбувся ювілейний, 20-й саміт лідерів Глобального договору ООН. Ви були спікером саміту. На яких проблемах ви акцентували у своєму виступі?

- Ми як члени Глобального договору ООН розуміємо важливість об'єднання бізнесу для процвітання і миру на Землі. В умовах пандемії значення партнерства на різних рівнях суттєво зросла. В першу чергу взаємодія держави і бізнесу. В Україні більшість лікарень забезпечуються за рахунок державних коштів. У період пандемії у держави не було можливості оперативно відреагувати на зростання попиту на специфічне обладнання і медикаменти. Тоді підключився бізнес, і "Фармак" спільно з благодійним фондом сім'ї Жебрівских забезпечив апаратами ШВЛ, ліками, захисними костюмами, дезінфекторами, цифрової ультразвукової діагностичної системою та іншим обладнанням палати інтенсивної терапії 17 лікарень різних областей України і військовий госпіталь.

Ми приймаємо участь у лікувальному процесі - від діагностики до боротьби з ускладненнями від COVID-19 (серцева або легенева недостатність). Один наш лікарський препарат, що допомагає в боротьбі з ускладненнями від COVID-19, ми поставляємо в Швецію, Великобританію та інші країни. Нам дозволили зробити це, тому що наше виробництво сертифіковане по системі європейської якості.

- Які ще приклади успішного партнерства в пандемію ви могли б назвати?

- Відбувалася ефективна колаборація бізнесу. Ми почали співпрацю з сервісом з постачання ліків через інтернет, і наша продукція стала доступною для людей, які залишилися вдома.

"Фармак" - член всеєвропейської організації виробників генеричних ліків - Medicines for Europe, яка сьогодні співпрацює з Європейською Комісією щодо стабільності поставок лікарських засобів. Членство в цій організації дало нам можливість бути в курсі проблем, з якими зіткнеться українська медицина. Тому ми стали одними з ініціаторів розробки в Україні комплексної програми фармацевтичної безпеки.

- Як компанія працювала в період карантину? З якими труднощами зіткнулися?

Реклама на dsnews.ua

- "Фармак" інвестує не тільки у розвиток виробничого потенціалу, але і в IT-ресурси, щоб ефективно управляти компанією. Тому ми були готові до введення карантину. Ми відразу перевели майже 500 осіб на дистанційну роботу. Наша IT-служба оперативно створила працівникам доступ до корпоративних систем, і "Фармак" ні на хвилину не зупинив виробництво. Всі лінії працювали згідно з планами, велика частина співробітників ходила на роботу. Для їх безпеки ми організували підвезення, зняли близько 40 мікроавтобусів. Звичайно, ми дотримувалися всіх вимог: маски, обмеження по кількості пасажирів. Доставка співробітників працює досі.

- Внесла пандемія зміни у свої інвестиційні плани на цей рік?

- Сьогодні в "Фармак" сконцентровані сучасні технології, інноваційні рішення та потужний науковий потенціал. Ми щорічно вкладаємо в дослідження та наукові розробки понад $15 млн. Сьогодні в компанії працюють 150 вчених, з яких 42 кандидата наук і п'ять докторів наук. Проводимо дослідження наших ліків в лабораторіях Європи та США. І, незважаючи на кризу, цього року ми збільшили наш річний бюджет на R&D з 350 до 400 млн грн.

В цілому "Фармак" реінвестує в розвиток близько 95% прибутку. На 2020 рік в плани інвестувати 1,2 млрд грн. Кошти в першу чергу будуть спрямовані на будівництво нового лабораторно-офісного центру, в якому будуть проводитися розробки сучасних сложнокомпонентных лікарських засобів для порятунку життів.

    Реклама на dsnews.ua