• USD 40.6
  • EUR 43.5
  • GBP 51.7
Спецпроєкти

Кінець епохи "бардаку" в зарядках: Apple відмовиться від Lightning на догоду USB-C

IT-гігант Apple з року випускатиме свої пристрої з портом для зарядки USB-C

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це директор з маркетингу Apple Грег Джосвяк заявив на конференції WSJ Tech Live, передає "ДС".

Джосвяк заявив, що Apple "доведеться дотримуватися" нових правил ЄС щодо переходу на USB-C і розкритикував їх за "наслідки для електронних відходів та незручність для клієнтів".

На конференції WSJ Tech Live компанія прямо підтвердила, що iPhone з USB-C таки з'явиться.

"Очевидно нам доведеться підкоритися, у нас немає вибору", — сказав Джосвяк.

Представник Apple також додав, що "європейці диктують терміни для європейських клієнтів" і не уточнив, чи компанія додасть роз'єм у смартфони, що продаються за межами ЄС.

Джосв'як, втім, ясно дав зрозуміти, що Apple незадоволена юридичним примусом переходу.

За його словами, "історично компанія воліла йти своїм шляхом і довіряти власним інженерам, а не бути вимушеною приймати апаратні стандарти від законодавців".

Грег Джосвяк також нагадав, що колись Apple змушували перейти на Micro USB.

Також він припустив, що зарядка пристроїв за допомогою знімних кабелів в основному вирішила б проблему стандартизації (раніше ходили чутки, що Apple, ймовірно, скористається лазівкою і просто покладе в комплект відповідний перехідник), і заявив, що перехід iPhone з Lightning на USB-C призведе до велику кількість електронних відходів.

Під час конференції не обговорювали можливість появи iPhone без порту, який би покладався виключно на бездротову зарядку (наприклад, власну технологію Apple – MagSafe) – це теоретично вирішило б проблему.

Нагадаємо, 24 жовтня міністри з питань навколишнього природного середовища країн-членів Європейського Союзу остаточно затвердили єдиний стандарт зарядних пристроїв для невеликих електронних гаджетів до 2024 року. USB type-C стане обов'язковим для ряду пристроїв, таких як мобільні телефони, планшети та електронні книги, цифрові камери та ігрові приставки, навушники та динаміки, бездротові миші та клавіатури, а також портативні навігаційні системи. Правила застосовуватимуться через 24 місяці після набрання чинності, ймовірно, восени 2024 року.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua