• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Відеоблогер INSTARDING (Тарас Мартинюк): Гроші не принесуть щастя. Щастя принесе гроші

Про те, як стати успішним блогером та заробити мільйон, "ДС" розповів відеоблогер та підприємець, автор та ведучий YouTube-каналу INSTARDING та однойменного мотиваційно-освітнього проєкту Тарас Мартинюк

відеоблогер та підприємець Тарас Мартинюк
відеоблогер та підприємець Тарас Мартинюк
Реклама на dsnews.ua

"ДС" Стати успішним блогером мріє багато хто, але виходить не у всіх. Що дозволило вам стати успішним?

Т.М. Головний секрет успіху – це сталість зусиль. Усі хлопці, з якими я починав у 2012 році і які не розчарувалися та продовжували вести свої YouTube-канали, стали доларовими мільйонерами. Важливо сфокусуватися на одній справі і не кидати її навіть за дуже поганих результатів спочатку. Не важливо – заробляєш ти чи ні. Якщо ти любиш свою справу і не здаєшся, то рано чи пізно докладені зусилля принесуть свої плоди та окупляться. А що саме мені дозволило стати успішним, то це те, що я відрізнявся від інших. Наприклад, поки мої друзі у гуртожитку вільний час витрачали на ігри та серіали, я сидів та займався YouTube. Я теж відпочивав і веселився у студентські роки, але ніколи не забував приділяти час мрії.

"ДС" У вас півтора мільйона передплатників на YouTube-каналі та пів мільйона в Instagram. Скільки часу знадобилося, щоб зібрати таку аудиторію?

Т.М. У перші пів року на моєму YouTube-каналі було лише 239 передплатників. На другому році існування каналу їхня кількість зросла до 2 тисяч, на третьому — до 34 тисяч, на четвертому — до 88 тисяч, а за п'ять років уже було пів мільйона. Якби я кинув усе на другому чи третьому році, я б нічого не досяг. Наприклад, мій знайомий, з яким ми починали, до 2020 року заробляв якихось кілька тисяч доларів на місяць. А потім буквально за пів року став доларовим мільйонером. Але цього не сталося б, якби він усі вісім років щодня не займався розвитком свого каналу.

"ДС" Щомісяця YouTube відвідує понад 2 млрд людей. Щодня люди дивляться мільярд годин відео, щохвилини завантажують понад 500 годин контенту. Як змусити людей дивитися та слухати саме тебе?

Т.М. Найголовніше – створювати якісний контент, який буде цікавим глядачеві. А розуміння того, як цього досягти, приходить лише з досвідом. Не можна за тиждень пройти курс по YouTube і одразу стати успішним блогером. Тільки з роками роботи на YouTube приходить інтуїтивне розуміння того, в якому напрямку треба рухатись, щоб збільшити кількість переглядів та передплатників.

Мій контент подобається людям з однієї простої причини – у мене вони впізнають себе. Адже я був на їхньому місці і так само, як вони зараз, пройшов через багато труднощів. Коли починав, був ніким. І постійно запитував себе: "Як я стану лідером думок, якщо я ніхто?" Єдиний шлях – це створювати себе та показувати все на своєму прикладі: як я починаю свій шлях до успіху, які книги читаю, як намагаюся заробляти. На початку свого шляху я хотів дивитися на таких хлопців та навчатись у них. Але на YouTube такого контенту особливо не було, тому я почав сам його знімати та мотивувати інших.

Реклама на dsnews.ua

"ДС" Хто ваша цільова аудиторія?

Т.М. В основному це молоді хлопці віком від 18-25 років, які хочуть змінити своє життя. Це люди, які прагнуть успіху і хочуть розбиратися у фінансах. Я не збираю в себе аудиторію, що деградує, якій подобається тільки розважальний контент. Іноді дивуюся тому, які цілеспрямовані та адекватні люди мене дивляться. Мені нещодавно писав хлопчик 11 років, який прочитав список рекомендованої мною літератури, що складається з 20 книг, і запитав, що йому ще необхідно прочитати, щоб досягти успіху. Ще один хлопець написав, що завдяки мені він зміг купити елітну нерухомість у столиці. Другий зумів перетворити $500 на $120 тис. буквально за пів року. І таких прикладів багато. Загалом, мою аудиторію поєднує те, що ці люди працюють над собою і хочуть жити тим життям, про яке мріють. І я шалено пишаюся, що збираю навколо себе таких людей.

"ДС" Наскільки складно монетизувати блог?

Т.М. Спочатку всі блогери починають заробляти на тому, що одержують гроші від переглядів своїх роликів через партнерську програму. Потім, коли канал стає популярним, вони вбудовують рекламні інтеграції у відео. Я, наприклад, не продаю реклами взагалі, тому що не хочу втрачати зв'язок з аудиторією рекламуючи те, чим не користуюся. Я пішов іншим шляхом - рекламую свій продукт. Це мій закритий канал, де ділюся своїм життєвим та інвестиційним досвідом. За весь час існування мого YouTube-каналу завжди заробляв лише на власних продуктах.

Плюс — я впевнений у своєму продукті, завжди несу за нього відповідальність і знаю, що там не буде жодних каверз. Як, наприклад, у чужому, котрий погано знаю.

"ДС" Що ви відчули, заробивши перші великі гроші?

Т.М. Великі гроші одразу не приходить, спочатку ти починаєш заробляти $3 тис. на місяць, потім $5 тис., потім $20 тис., і поступово твій щомісячний заробіток збільшується. І коли в якийсь момент я сів і порахував свій прибуток, то зрозумів, що заробив навіть трохи більше $1 млн. У цей момент відчув цілу гаму почуттів, починаючи від ейфорії і закінчуючи почуттям безмежної свободи та спокою.

"ДС" Ваша перша велика покупка?

Т.М. Це була однокімнатна квартира, яка на той момент коштувала $33 тис. Щоб заробити на неї, мені знадобилося п'ять років і стартовий капітал 4 тис. гривень.

"ДС" Скільки часу на день ви витрачаєте на роботу в інтернеті?

Т.М. Почнемо з того, що я ніколи повністю не відпочиваю у звичайному розумінні. Медійне життя потребує постійної активності. За останні 5 років не було жодного дня, коли б я не працював. Щодня, навіть перебуваючи на відпочинку, щонайменше одну годину витрачаю на роботу. У будній день за комп'ютером я проводжу близько 10 годин. А коли починав, то взагалі сидів цілодобово в інтернеті.

"ДС" Крім тих, хто захоплюється вами, напевно є і ті, хто пише негативні відгуки. Як ви до цього ставитеся?

Т.М. Я прислухаюся до критики, особливо якщо вона конструктивна. А до заздрісників давно звик. Адже якщо людина пише гидоти, насамперед вона говорить про себе, а не про мене. Дуже багато хто у такий спосіб проєктує на мене свої проблеми. Якщо ти в медійному просторі, а тим більше у фінансовій сфері, будь готовий до всього. Ще дуже багато хто займається чорним піаром і намагається за рахунок моєї популярності заробити собі перегляди, вигадуючи брудні історії про мене. Але за весь час я ще не зустрічав жодного хейтера.

"ДС" До речі, про хейт. Зараз на YouTube з'явилося дуже багато блогерів, які пародують своїх колег…

Т.М. Так, з'явилася нова ніша так званих "викриттів". Блогери-початківці, та й не тільки, знімають відеоролики, в яких висміюють своїх відомих колег. Подібне відео зазвичай супроводжується провокаційними заголовками. Ну а людям подобається копатися у брудній білизні. Щоб отримати більше переглядів, в основному роблять відео про дуже відомих особистостей, які досягли успіхів. Невдах і середнячків не чіпають, вони мало кому цікаві. А у фінансовій сфері це робиться для того, щоб переманити до себе аудиторію іншого блогера, що вже став успішним, і на цьому заробити.

"ДС" Що дозволяє вам робити вдалі інвестиції? У вас економічна освіта?

Т.М. Ні, за освітою я інженер-механік. Щоб вдало інвестувати, не треба бути економістом, це найпоширеніша помилка. Потрібно бути дисциплінованим, вміти чекати, не бути жадібним, азартним та нетерплячим. Знатися на цьому взагалі не обов'язково. Адже нам не потрібно розумітися на тому, як працює інтернет або як виникає світло в лампочці – ми просто всім цим користуємося. Те саме і з біткоїном. Вам не треба розбиратися, як він влаштований, досить просто його купити та тримати, не піддаючись паніці при сильних падіннях ціни. От і все. Все набагато простіше, ніж здається на перший погляд.

"ДС" Інвестиції – це завжди ризик. Невдачі траплялися?

Т.М. Ризик є, якщо ти граєш. А якщо ти інвестуєш, то немає жодних ризиків. Подивіться на графіки світових індексів за останні 50 років або біткоїну за останні 7 років. Все тільки росте, і це зростання просто космічне. Якщо вкластися на рік чи два, то, звичайно, величезні ризики. Я пам'ятаю історію одного передплатника, який у 2017 році продав квартиру у своєму містечку і на ці гроші купив біткоїн за $7 тис, а через 4 дні біткоїн упав до $6 тис, він запанікував і питав у мене поради. Я порадив у жодному разі не продавати, а просто чекати. Але коли ціна впала нижче за $6 тис, він не витримав і продав за $5700. А через 15 днів біткоїн коштував уже $10 тис. Займатися інвестиціями краще на вільні гроші, якими ти можеш ризикувати і які ніяк не вплинуть на твоє життя. У жодному разі не варто брати під це кредити та продавати квартири.

Щодо моїх невдач. Я поки що не зафіксував жодної великої збиткової позиції, а поки ти цього не зафіксував — ти й не втратив. Можна побачити приріст до рахунку на $40 тис., а наступного дня побачити падіння на $20 тис. і так по колу. Немає сенсу радіти і засмучуватися з цього, поки ти не зафіксував результат.

"ДС" Де працювати простіше — на YouTube чи в Instagram?

Т.М. У Instagram працювати набагато простіше, але там немає ємного контенту, там невеликі пости та відеоролики на 1 хвилину. Це максимально швидкий контент із низьким утриманням аудиторії. На YouTube працювати складніше — треба створювати повноцінне відео на 15-20 хвилин і розкривати тему, але там утримування аудиторії більше та заробітки, відповідно, вищі. Також ми зайшли і до TikTok, і там дуже мало фінансового та мотиваційного контенту. Плюс такі майданчики, як YouTube та TikTok, самі тебе просувають, не треба платити за рекламу – треба просто постійно наповнювати свій блог новим контентом. Я взагалі за весь час купував рекламу на YouTube лише 3 рази, і коли отримав лише кілька тисяч передплатників, то зрозумів, що в цьому взагалі немає сенсу. Усі півтора мільйона людей підписалися на мене самі.

Раніше випускав ролики кожні два дні, зараз рідше, 7 разів на місяць. Але протягом 5 років не було жодного тижня, протягом якого не вийшло б нове відео. Як я вже казав, активність слід підтримувати завжди. За прикладом знайомих знаю, що повернутись після тривалої паузи набагато складніше, ніж здається.

"ДС" Ви працюєте лише з російськомовною аудиторією? Чи не думаєте розширити її за рахунок англомовної?

Т.М. Зараз маю лише російськомовну аудиторію. Ми випустили 3 ролики англійською, але вони не зайшли, та й особливої потреби в цьому не було. Я не маю мети на цьому більше заробити. Гроші заради грошей мені взагалі не цікаві. Я хочу створити велике освітнє середовище, яке змінить життя людей. Хочу доносити до них знання, які життєво необхідні. Я багато говорю про гроші, навчаю фінансової грамотності, вчу інвестувати, але й про щастя теж говорю, бо вважаю, що не можна розділяти ці поняття. Який сенс у грошах, якщо ти нещасливий? Який сенс у тому, що я допоможу людині розібратися в інвестиціях, а вона нещаслива і їй зовсім не це було потрібно? Значить, я не до кінця їй допоміг, і в одних фінансових знаннях немає користі. Взагалі, спочатку щастя, а потім гроші. Гроші не принесуть щастя. Щастя принесе гроші.

    Реклама на dsnews.ua