• USD 39.2
  • EUR 42
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

Ці продукти краще не вживати, аби не хропіти

Рівень харчування впливає на ризик розвитку синдрому апное під час сну, що є головною причиною хропіння, але можни регулювати якість сну завдяки правильному раціону

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Дієта з низьким вмістом нездорової їжі й високим — фруктів, овочів та злаків знижує ймовірність виникнення апное, передає "ДС" із посиланням на Радіотрек.

У людей, які дотримуються здорового харчування, ризик розвитку захворювання був майже на 20% нижчий порівняно з тими, хто вживав менше корисних рослинних продуктів.

При цьому присутність рослинної їжі в раціоні справила більший ефект у зниженні небезпеки апnoe у чоловіків. Натомість харчування з вмістом солодких напоїв та десертів збільшує ризик у жінок.

Рослинні продукти зменшують запалення та ожиріння – ключові чинники ризику обструктивного апное.

Продукти, що спричиняють хропіння

Жодна дієта не може повністю позбавити від хропіння, але виключення з раціону деяких продуктів перед сном може його знизити. Насамперед, молочні вироби, адже лактоза підвищує утворення слизу, який може сприяти хропінню.

Перед сном слід уникати фастфуду, жирного м’яса.

Також радять відмовитися від солодощів та цукрових напоїв, бо перероблений цукор може подразнювати слизову оболонку. Те саме стосується продуктів з пшениці, зокрема хліба та випічки, які не лише викликають запалення, а й спричиняють надлишок слизу.

Оптимально для зменшення хропіння вживати більше овочів, фруктів, лосося та горіхів.

Звести хропіння до мінімуму допоможуть немедикаментозні фактори, серед яких відмова від паління й алкоголю, а також втрата зайвої ваги.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua