• USD 40.4
  • EUR 44
  • GBP 51.7
Спецпроєкти

Ці продукти містять найменше цукру: що обрати

У деяких продуктах, таких як певні фрукти і ягоди, окрім того, що є джерелом клітковини, не міститьс багато цукру. Вони гарно підійдуть для контролю його рівня в крові.

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Хоча фрукти містять природні цукри, вони все одно є більш корисним варіантом для тих, хто стежить за споживанням цього елементу, аніж солодощі, передає "ДС" із посиланням на ресурс про здорове харчування Health.

Свіжі фрукти і ягоди з низьким глікемічним індексом можуть допомогти контролювати рівень цукру в крові, забезпечуючи організм необхідними поживними речовинами, такими як вітамін С, клітковина та антиоксиданти.

А от сухофрукти, хоча й містять важливі поживні речовини, містять більшу кількість цукру.

А ці фрукти та ягоди містять найменше цукру:

Грейпфрут

Цей терпкий цитрусовий фрукт з багатьма поживними властивостями є популярним продуктом для сніданку . Хоча грейпфрут містить відносно мало цукру, він є чудовим джерелом вітаміну С.

Половина грейпфрута середнього розміру містить 8,5 г цукру і 43% добової норми вітаміну С. Грейпфрут також має низький глікемічний індекс — така їжа перетравлюється довше і тому викликає менший і повільніший підйом рівня цукру в крові.

Ківі

Ці маленькі зелені фрукти мають низький рівень глікемічного індексу і є хорошим джерелом клітковини і вітаміну С. Один плід ківі містить 7 г цукру і забезпечує 62% добової норми вітаміну С і 2,3 г клітковини, при цьому містить лише 48 калорій.

Авокадо

Авокадо — це фрукт з низьким вмістом цукру, який є неймовірно поживним. Один цілий фрукт містить менше пів грама цукру.

Авокадо також містить 9 г клітковини. А оскільки він багатий на мононенасичені жири, авокадо також може допомогти знизити рівень холестерину та покращити здоров'я серця.

Нещодавнє дослідження показало, що споживання авокадо може покращити контроль рівня цукру в крові, впливаючи на кардіометаболічні фактори ризику, а також на загальну якість дієти у дорослих з інсулінорезистентністю (коли організму важко виводити глюкозу з крові).

Апельсин

Апельсин — солодкий цитрусовий фрукт, який може вписатися в дієту з низьким вмістом цукру. Один апельсин містить трохи менше ніж 13 грамів цукру. До того ж з одного апельсина ви отримаєте 3 грами клітковини і 70% добової норми вітаміну С, який необхідний для імунітету і здоров'я шкіри.

Крім того, апельсини мають високий вміст рідини, що допоможе вам залишатися зволоженими.

Ягоди

Ягоди загалом містять менше цукру, ніж більшість фруктів. Зокрема в 1 склянці необроблених термічно ягід, залежно від їх виду, міститься стільки цукру:

  • Малина: 5 г.
  • Полуниця: 7 г.
  • Ожина: 7 г.

Лохина містить найбільше цукру — 15 грамів цукру на 1 чашку ягід. Але лохина має й інші позитивні властивості та переваги. Наприклад, регулярне вживання помірної кількості ягід пов'язують з меншим ризиком розвитку діабету 2 типу.

Ягоди також багаті на клітковину, поліфеноли та вітаміни. Крім того, вони мають низький глікемічний індекс та покращують рівень гемоглобіну HbA1c.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua