• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Покращать настрій і прискорять обмін речовин: експертка назвала 4 найкорисніші спеції

Деякі спеції не тільки покращують смак їжі, а й оптимізують обмін речовин, покращують настрій і підвищують рівень енергії

Спеції
Експертка назвала 4 найкорисніші спеції
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у публікації She Finds, передає "ДС".

Видання посилається на докторку наук Лейсі Петерсон, яка радить додавати до раціону 4 спеції: імбир, куркуму, корицю і каєнський перець.

"Вони містять біологічно активні сполуки, які посилюють спалювання калорій, покращують чутливість до інсуліну і посилюють окислення жирів", — пояснює Петерсон.

Імбир: може прискорити метаболізм завдяки посиленню термогенезу — процесу, за допомогою якого тіло спалює калорії для виробництва тепла. Також має протизапальні та антиоксидантні властивості, які можуть позитивно впливати на настрій, зменшуючи окислювальний стрес і запалення. Крім того — допомагає підвищити рівень енергії за рахунок поліпшення кровообігу і засвоєння поживних речовин.

Куркума: куркумін, активна сполука цієї спеції, може поліпшити метаболізм, впливаючи на жирову тканину і зменшуючи запалення. Куркумін також є антиоксидантом, який бореться з окислювальним стресом, потенційно підвищуючи рівень енергії та зменшуючи втому.

Кориця: може поліпшити обмін речовин, підвищуючи чутливість до інсуліну, допомагаючи клітинам ефективніше використовувати глюкозу. Вона може позитивно впливати на настрій, регулюючи рівень цукру в крові та запобігаючи енергетичним збоям, які можуть сприяти перепадам настрою. 

Каєнський перець: його активна сполука, капсаїцин, відповідає за пікантний смак і пов'язана з тимчасовим збільшенням швидкості метаболізму, що потенційно допомагає контролювати вагу. Тепло каєнського перцю може стимулювати вивільнення ендорфіну, потенційно покращуючи настрій і знижуючи стрес. 

Як писала "ДС", дієтологи кажуть, що обирати хліб тільки за темним кольором або назвою "зерновий, цільний" — немає сенсу, є й інші параметри.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua