• USD 40.4
 • EUR 43.2
 • GBP 51.1
Спецпроєкти

Покращують травлення і допомагають схуднути: названо 7 продуктів з "правильними" вуглеводами

Вуглеводи є життєво важливими для функціонування організму, бо забезпечують його енергією. Утім, варто обирати правильні продукти, які їх містять

Їжа
Вуглеводи є життєво важливими для функціонування організму
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у публікації She Finds, передає "ДС".

Видання, посилаючись на рекомендації дієтологів, називає 7 видів продуктів з корисними вуглеводами.

 • Йогурт: містить не лише вуглеводи, а й інші поживні речовини, як-от білок, кальцій і бактерії, корисні для здоров'я кишківника. А здоровий мікробіом кишківника відіграє вирішальну роль у регулюванні запалення в усьому організмі. Найкращий вид йогурту — простий знежирений грецький.
 • Ягоди: містять вуглеводи переважно у формі натуральних цукрів, як-от фруктоза, глюкоза та сахароза. Також — більшу долю клітковини, яка може уповільнити всмоктування цукру в кровотік, допомагаючи контролювати рівень цукру в крові. Також містять вітаміни, передусім С.
 • Едамаме: вміст вуглеводів в цих бобах помірний порівняно з деякими іншими продуктами, і вони складаються переважно зі складних вуглеводів — відповідно, перетравлюються повільніше, забезпечуючи стабільне вивільнення енергії та допомагаючи довше зберігати відчуття ситості. Крім того, клітковина в них покращує травлення. В одній чашці приготованих едамаме — 17 г білка, а також 8 г клітковини. 
 • Батат: поживне й універсальне джерело вуглеводів, яке має низку переваг для зменшення запалень і зниження ваги. Хоча він є крохмалистим овочем, але має нижчий глікемічний індекс порівняно з іншими продуктами — відтак, сприяє поступовому підвищенню рівня цукру в крові. Стійке вивільнення енергії допомагає запобігти стрибкам і падінню рівня цукру. Батат також містить вітамін А, клітковину та інші корисні речовини.
 • Хліб із пророщених зерен: пророслі зерна в хлібі збільшують вміст і доступність поживних речовин, включно з вітамінами, мінералами та антиоксидантами. Також такий хліб зазвичай має нижчий глікемічний індекс порівняно з іншими видами. Це може допомогти запобігти стрибкам інсуліну і зменшити запалення, пов'язане з високим рівнем цукру в крові.
 • Вівсяні пластівці: багаті на розчинну клітковиною, що допомагає регулювати рівень цукру в крові, сповільнюючи всмоктування вуглеводів у кровотік, і довше відчувати ситість, знижуючи загальне споживання калорій і сприяючи схудненню.
 • Сицилійські апельсини: багаті на вітамін С, який є потужним антиоксидантом — допомагає нейтралізувати вільні радикали в організмі, зменшуючи окислювальний стрес і запалення. Також містять флавоноїди, як-от антоціани, що також мають протизапальні властивості. Ці апельсини відносно низькокалорійні та містять багато клітковини.

Як писала "ДС", цільнозерновий хліб є гарним джерелом поживних речовин і забезпечую тривалішу ситість після їжі, ніж, наприклад, білий.

Редактор: Віктор Костенко
  Реклама на dsnews.ua