• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Допомагають боротися з підвищеним тиском: ТОП-5 продуктів, потрібних для захисту серця і судин

Збалансоване харчування допомагає боротися з підвищеним кров'яним тиском і захищати серцево-судинну систему

Їжа
Збалансоване харчування допомагає боротися з підвищеним кров'яним тиском / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це пише Fit For Fun, передає "ДС".

Видання називає 5 продуктів, корисних для серця і судин.

  • Ягоди: чорниця, полуниця та малина багаті на флавоноїди та антиоксиданти. Перші — сприяють виробленню оксиду азоту, який розслабляє кровоносні судини і знижує кров'яний тиск. Дослідження Університету Едіт Коуен в Австралії показало, що люди, які їдять багато продуктів із флавоноїдами, можуть бути краще захищені від хвороб серця. Антиоксиданти ж допомагають запобігти пошкодженню кровоносних судин.
  • Листові овочі: шпинат, капуста і мангольд є джерелами калію. Калій допомагає компенсувати негативний вплив натрію на кров'яний тиск, допомагаючи організму виводити надлишок натрію. Зелені листові овочі також містять нітрати, які розширюють кровоносні судини і допомагають знизити кров'яний тиск.
  • Нежирний йогурт: є джерелом кальцію та пробіотичних бактерій. Кальцій має здатність впливати на м'язовий шар кровоносних судин, роблячи їх вужчими або ширшими — це важливо для артеріального тиску, оскільки ширина кровоносних судин впливає на те, наскільки легко кров тече по тілу. Пробіотики також сприяють здоров'ю кишківника, що, своєю чергою, може поліпшити засвоєння поживних речовин і стабілізувати кров'яний тиск.
  • Вівсянка: містить розчинну клітковину, яка допомагає знизити рівень холестерину, а відповідно — й ризик серцево-судинних захворювань. Також — сприяє зниженню кров'яного тиску, запобігаючи можливому закупорюванню артерій.
  • Лосось: багатий на жирні кислоти омега-3, які допомагають зменшити запалення в кровоносних судинах і контролювати згортання крові. Це також може знизити кров'яний тиск і зменшити ризик серцевих захворювань.

Як писала "ДС", деякі напої, якщо їх вживати перед сном, здатні зменшити дискомфорт у травній системі та запобігти ранковому здуттю живота.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua