• USD 40.1
  • EUR 43.5
  • GBP 51
Спецпроєкти

Вітамін С: користь, ознаки нестачі та корисні продукти

В сучасному світі жорсткий дефіцит вітамінів, зокрема С, майже не зустрічається. Хоча в епоху великих географічних відкриттів та сама цинга була ледь не звичайним явищем.

Реклама на dsnews.ua

Проте це зовсім не означає, що нестача вітаміну С є рідкістю. Хоча б тому, що він в організмі не синтезується і надходить лише з їжею, пише uapress.kyiv.ua.

Вітамін С є найсильнішим антиоксидантом, який допомагає організму справлятися із запальними і окислювальними процесами, протистояти інфекціям. Також він необхідний для роботи центральної нервової системи, надниркових залоз, допомагає підтримувати рівень цукру і засвоювати залізо.

Ранніми ознаками дефіциту вітаміну С є зниження працездатності, млявість, швидка стомлюваність. При серйозному дефіциті спостерігається кровоточивість ясен, анемія, ламкість волосся, зниження еластичності шкіри, часті простудні та інфекційні захворювання, супроводжувані ускладненнями.

Запобігти виникненню дефіциту вітаміну С можна завдяки правильному харчуванні. Вітамін С є майже в усіх овочах та фруктах, однак він руйнується при термічній обробці. Тому варто робити акцент на свіжих фруктах і овочах. Найбільше цього вітаміну у квашеній капусті. Обов’язково варто включити в раціон цитрусові, ананаси, ківі, зелень, ягоди, болгарський перець, томати.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua