• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

67 кандидатів набрали 0 голосів і стали депутатами: ЧЕСНО розповіла про антирекорд на місцевих виборах

Реклама на dsnews.ua

Станом на 8 грудня, 67 новообраних депутатів отримали нуль голосів в округах, але обралися в ради місцевого рівня

Це стало можливим через те, що ці ж депутати балотувалися у списках прохідних партій, передає "ДС" із посиланням на ЧЕСНО.

Кожен другий "нульовий" депутат — це представник "Опозиційної платформи — За життя". Найбільше депутатів-"нулів" обрали в Луганській і Донецькій області.

"Нульових" депутатів немає лише в обласних радах і районних радах у місті. 

Найбільша кількість "нульових" депутатів пройшла у Сєвєродонецьку районну раду на Луганщині — 20 із 54 депутатів райради.

"Опозиційна платформа — За життя" набрала 44% голосів на виборах і за рахунок рейтингу провела в раду 24 депутата, 13 з яких отримали в окрузі нуль голосів. 

Партія "Наш край" перемогла з результатом 39% і отримала 21 мандат, з яких п’ять депутатів "нульові". Цікаво, що першим номером "Нашого краю" в райраді є Сергій Володимирович Шахов — повний тезка нардепа Сергія Шахова, лідера партії "Наш край". Щоправда, Сергій Шахов з цієї райради 1978 року народження і працює фітнес-тренером у центрі Sport-spa, а проживає в Києві, а не у Сєвєродонецьку. Ймовірно, прізвище лідера партії вплинуло на успішний рейтинг партії "Наш край" у Сєвєродонецьку. 

Також у списку "Нашого краю" є новообраний депутат Ярослав Сергійович Вельможний 1999 року, який тимчасово не працює, а проживає в Києві. Ярослав Вельможний набрав 887 голосів (або майже 230% квоти). Його обрали в окрузі № 6 райради.

Ярослав Вельможний є сином народного депутата Сергія Вельможного (група "Довіра"), обраного по мажоритарці в окрузі № 112 (Луганська область). Вельможний-старший до обрання був помічником нардепа Шахова. 

По одному "нульовому" депутату провели партії "Опозиційний блок" і "Слуга народу". 

На другому місці Новогродівська міська рада (Донецька область), де 15 із 26 необхідних депутатів теж набрали нуль: третина — п’ять обраних депутатів — є представниками ОПЗЖ, троє — з Партії захисників Вітчизни, по двоє — зі "Слуги народу" і "Опоблоку"; по одному депутату обрали з "Української стратегії Гройсмана" (отримали 7,7% голосів, тобто два мандати) і партії "Наш край". 

На третьому місці Щастинська райрада (Луганська область), де обрали 9 із 38 депутатів з нулями (четверо з ОПЗЖ і п’ятеро з партії "Наш край").

    Реклама на dsnews.ua