• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Борщагівська схема. Як ОПЗЖ і «Батьківщина» провели «захоплення» тервиборчкому на Київщині

Результати виборів в Борщагівській ОТГ, що об'єднала одні з найбагатших сільських громад Київщини — Софіївську і Петропавлівську Борщагівки, а також село Чайки, — можуть бути сфальсифіковані. Про це почали пліткувати після недавніх подій, що сталися в місцевому тервиборчкомі

Реклама на dsnews.ua

Поділили на двох?

У четвер, 8 жовтня, на засіданні Борщагівської ТВК спробували провести жеребкування членів підвідомчих 17 дільничних виборчих комісій. Спробували, оскільки, за інформацією наших джерел, процедура була абсолютно фейковою і зірвалася після того, як на засідання особисто прибули один з нардепів і представник Центрвиборчкому. В результаті жеребкування пройшло більш-менш чесно, але на цьому історія не закінчилася.

Вже наступного дня, 9 жовтня, Борщагівський тервиборчком без зайвих очей таки «взяв реванш» за свій попередній програш, вельми дивно розподіливши керівні посади в дільничних виборчкомах. В результаті з 51 керівного крісла провладна партія «Слуга народу» отримала одне місце, а самовисуванці залишилися зовсім без представництва. Зате 10 посад голів, заступників і секретарів виборчкомів відійшли «Батьківщині», а 11 — «Опозиційній платформі — За життя».

Здавалося б, в конкретної ТВК просто вдалося досягти повного балансу між ідеологічними супротивниками — проєвропейською політичною силою Юлії Тимошенко і проросійською силою з путінським кумом Віктором Медведчуком на чолі. Однак злі язики стверджують: справа зовсім не в ідеологічній складовій — це банальний ситуативний союз в загальних передвиборчих інтересах.

Свої люди в комісіях

Як стверджують джерела, саме «Батьківщина» і ОПЗЖ сьогодні контролюють Борщагівський тервиборчком — нібито представників інших партій просто не сповіщають про прийняті рішення і взагалі всіляко ігнорують.

Очолює ТВК Руслан Залялов від «Батьківщини», його заступник — представниця партії «Солідарність жінок України» Наталія Ковгар, секретар комісії — Алла Терновська, що представляє ОПЗЖ. Причому ходять чутки, що нібито саме Терновська, яка переїхала на Київщину з Луганська в 2014-му, визначає позицію тервиборчкому, а Залялов і Ковгар просто дотримуються цієї позиції.

Реклама на dsnews.ua

З іншого боку, після того як місця членів комісій розподілили переважно між «Батьківщиною» та ОПЗЖ, в самому тервиборчкомі пояснили це «особистим баченням» Наталії Ковгар. Мовляв, керівництво ТВК визнало оптимальною саме таку конфігурацію. Причепитися до такого пояснення досить складно, оскільки в українському законодавстві не виписано процедуру призначення керівного складу дільничних виборчих комісій. У той же час саме Ковгар, найімовірніше, потрапить під удар, якщо раптом буде потрібно «знайти винуватого».

Офіційний куратор Борщагівської ТВК — представник «Батьківщини» в Бучанській районній територіальній виборчій комісії Рустам Селімов. Правда, за інформацією джерел, він від кураторства фактично самоусунувся і на скарги з Борщагівки не реагує. Реальним же куратором називають заступника голови Бучанської РТВК Вікторію Карнаух, яка також представляє партію Тимошенко. Нібито саме Карнаух буває на більшості засідань Борщагівського тервиборчкому і дає «цінні поради» особисто Терновській. Таким чином, вимальовується вертикаль Карнаух — Терновська — Залялов/Ковгар, саме ці люди, за словами джерел, приймають ключові рішення щодо організації виборчого процесу в Борщагівській ОТГ.

Так, за словами джерел, виглядає вертикаль управління в Борщагівському тервиборчкомі
Так, за словами джерел, виглядає вертикаль управління в Борщагівському тервиборчкомі

Кому це вигідно

Поки лише можна тільки здогадуватися, в чиїх інтересах влаштована ця вертикаль. Однак активно ходять чутки про те, що вибори в Борщагівській ОТГ можуть бути сфальсифіковані.

Серед тих, хто може бути зацікавлений в такому розвитку подій, місцеві жителі називають кандидата від «Батьківщини» на виборах голови громади Дмитра Гусятинського. Він останнім часом розгорнув активну рекламну кампанію, проте на рейтингу Гусятинського це не відбилося — за даними соцопитувань, за нього готові проголосувати 2,4% виборців.

Утім, як кажуть, головне не як голосують, а як рахують. Злі язики стверджують, що Гусятинський — той ще маніпулятор.

Коли він у 2015-му обирався в Києво-Святошинську райраду від «УКРОПу» (зараз уже «батьківщинівець» Гусятинський — чинний голова цієї райради), то в своїй біографії вказував, що народився в Києві, а живе в Бучі. Тепер же, мабуть, щоб сподобатися місцевим виборцям, Гусятинський вказує місцем народження Києво-Святошинський район, а місцем проживання — Софіївську Борщагівку, причому з 1999 р. Якій версії вірити — питання цікаве.

Дані Дмитра Гусятинського за 2015 р.
Дані Дмитра Гусятинського за 2015 р.
Біографія кандидата на місцевих виборах 2020 р.
Біографія кандидата на місцевих виборах 2020 р.

У «портфоліо» Гусятинського є й інші цікаві моменти. Наприклад, його батько Микола Гусятинський працював помічником екснардепа від Партії регіонів Петра Мельника, який прославився за часів Януковича на всю країну після отримання хабара. Самого ж Гусятинського, подейкують, пов'язують тісні стосунки з лідером партії «Нові обличчя» і колишнім мером Ірпеня Володимиром Карплюком — фігурантом декількох антикорупційних розслідувань і володарем цілого ряду підозр від прокуратури.

Утім, люди пліткують, що ще одним зацікавленим в «перегляді» результатів виборів може бути кандидат у голови Борщагівської ОТГ від «Європейської солідарності», чинний сільський голова Софіївської Борщагівки Олесь Кудрик. Кудрику пригадують, що свого часу він у владу потрапив завдяки Партії регіонів, а ще називають його «місцевим бароном». І хто знає, чи не зберіг він хороші стосунки з колишніми однопартійцями, багато з яких нині осіли в тій самій ОПЗЖ.

З огляду на близькість Борщагівської ОТГ до столиці і буквально «золоту» вартість місцевої землі, до діяльності місцевого тервиборчкому буде прикута увага багатьох політиків, чиновників і, звичайно, представників правоохоронних органів. Тому в разі чого скандалом районного масштабу тут справа явно не обмежиться.

    Реклама на dsnews.ua