• USD 28.3
  • EUR 33.5
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Центральна влада програє місцевій за всіма пунктами і розчарувала українців, — опитування

Реклама на dsnews.ua

Більшість українців відчувають розчарування в центральної влади, проте відчуває надію, коли думає про місцеву ситуацію

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою Рейтинг 19-22 вересня, повідомляє "ДС".

Згідно з результатами опитування, респонденти мають протилежні почуття, коли оцінюють ситуацію в своїх містах і в країні в цілому. Так, 58% опитаних відзначили, що вони відчувають надію, коли думають про місцеву ситуацію, 38% водночас відчувають розчарування. Зате, коли мова йде про ситуацію в державі, то все навпаки: 59% відчувають розчарування, і 37% — надію.

Порівнюючи рівень довіри, 35% відзначили, що більше довіряють місцевій владі, 17% — більш центральної. 17% довіряють представникам влади на обох рівнях. Чверть не довіряють жодній.

Щодо професіоналізму, то 31% опитаних віддають перевагу в цій оцінці місцевої влади, 22% — центральної. 18% вважають професійними обидва рівні влади, 19% — ні один з них. Професійної місцева влада частіше вважають в обласних центрах.

Щодо чесності, то відносна більшість опитаних (33%) не вважають такими жоден з рівнів влади. 27% вважають більш чесної місцева влада, лише 13% — центральні, 15% — обидва рівні.

Також наголошується, що поступово зростають позитивні очікування від місцевих виборів. Третина опитаних (в минулий раз — чверть) сподіваються на позитивні зрушення в їх містах і селах після 25 жовтня. Половина вважає, що нічого не зміниться, лише 7% очікують погіршення.

Крім того, 39% вважають, що в звʼязку з децентралізацією влади ситуація в їх місцевості покращилася, 36% вважають, що вона не змінилася, тільки 16% — побачили погіршення. Половина опитаних не бачить загрози розколу країни в результаті процесу децентралізації влади, одночасно третина — протилежної думки. Останніх відносно більше серед старших респондентів і жителів сіл.

Згідно з даними опитування, незважаючи на розчарування в центральної влади 71% опитаних хочуть, щоб їхні діти, онуки жили в Україні. Лише 16% протилежної думки. Про проживання в своєму місті і селі, то 61% хотіли б, щоб їхні нащадки продовжували жити в цій місцевості, третина — не хотіли б. Підкреслюється, що жителі сіл відносно частіше виступають за те, щоб наступне покоління залишалося в Україні, незважаючи на це вони відносно більше за те, щоб їхні діти і внуки змінили місце проживання. Зате в обласних центрах спостерігається абсолютно протилежна ситуація.

Опитування було проведено 19-22 вересня 2020 року серед населення України у віці від 18 років і старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Вибіркова сукупність: 5000 респондентів. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews — телефонні інтервʼю з використанням компʼютера, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,4%.

    Реклама на dsnews.ua