• USD 28.3
  • EUR 33.4
  • GBP 37
Спецпроєкти

Де найчастіше порушують передвиборче законодавство: статистика Нацполіції

Реклама на dsnews.ua

За добу поліцейські відкрили сім кримінальних проваджень за фактами порушень виборчого процесу

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Нацполіції, передає "ДС".

Минулої доби до поліції надійшло 166 заяв і повідомлень, пов’язаних з виборами. Найбільше у Київській області – 43, у Запорізькій – 24, по 10 – у Донецькій та Полтавській, у Закарпатській – девʼять. У Вінницькій – вісім, по сім – у Черкаській, Луганській і Чернівецькій, по шість – у Миколаївській і Харківській, по пʼять – у Кіровоградській, Одеській і Херсонській, по чотири – у Дніпропетровській і Рівненській, по одному – у Волинській, Житомирській, Львівській, Сумській, Чернігівській областях і Києві.

Усього ж із 5 вересня поліцейські зареєстрували 1644 повідомлення, пов’язані із виборами. З них найбільше – у Київській області (270), Донецькій (132), Дніпропетровській (130), Києві (116) і Закарпатській області (107).

Найбільше скарг стосувалися порушень ведення агітації. Також були повідомлення про підкуп виборців, порушення порядку їх реєстрації, псування агітматеріалів.

Упродовж доби до ЄРДР внесли відомості щодо семи кримінальних правопорушень. Загалом від початку передвиборчої кампанії — щодо 134. З них 76 пов’язані з порушенням виборчого законодавства, 61 – з виборчим процесом.

Також склали 191 адмінпротокол.

Як писала "ДС", мер Умані Олександр Цебрій звинуватив місцеву виборчу комісію у шахрайстві та написав заяву до поліції.

    Реклама на dsnews.ua